Waardering stations gelijk gebleven, Ede-Wageningen in de lift
UTRECHT (ANP) - Reizigers waardeerden Nederlandse treinstations vorig jaar gemiddeld met een 7,2, gelijk aan het jaar daarvoor. Station Klimmen-Ransdaal is opnieuw de winnaar en station Ede-Wageningen zit flink in de lift. Ruim 84.000 mensen beoordeelden de stations in een jaarlijks onderzoek van NS en ProRail.
Hoewel het landelijke cijfer net als in 2023 een 7,2 was, daalde de waardering wel bij 166 stations. 165 stations werden in 2024 beter beoordeeld dan het jaar ervoor en in 62 gevallen bleef het cijfer gelijk.
Klimmen-Ransdaal staat met een 8,3 voor het vijfde jaar op nummer een, al scoorde het station op de Zuid-Limburgse Heuvellandlijn het jaar ervoor nog een 8,7. Een mogelijke verklaring voor de daling is volgens een NS woordvoerder dat de kleinere stations maar een keer per jaar worden beoordeeld en dat daardoor factoren als het weer mee kunnen spelen in het cijfer. De winnaar wordt nipt gevolgd door station Overveen. Van de grote stations valt Delft met rapportcijfer 7,9 het meest in de smaak.
Trots
Ede-Wageningen krijgt een 7,1, en scoort daarmee 0,9 punt hoger dan in 2023. "Dat maakt ons trots", aldus Karen te Boome, directeur Stations bij ProRail. Na een grote verbouwing is er in 2024 een heel nieuw station. "Fantastisch om te zien dat reizigers deze inspanning zo waarderen."
Enkele stations scoren onder de maat. Zo kregen Lage Zwaluwe (4,8), Den Helder Zuid (5,1) en Nieuwerkerk aan den IJssel (5,3) een onvoldoende. Lage Zwaluwe, dat in 2023 nog een 4,6 kreeg, scoort volgens de NS laag "door de afgelegen ligging en gebrek aan sfeer". In 2026 worden nieuwe bankjes en vuilnisbakken geplaatst. Het ruim veertig jaar oude station van Den Helder Zuid, een jaar eerder nog goed voor een 5,4, krijgt groot onderhoud. Vanaf maart worden de perrons vernieuwd en krijgt de "stationsomgeving een opfrisbeurt". Nieuwerkerk aan den IJssel volgt in 2027.
In 2022, 2021 en 2020 kregen de stations nog een 7,3 en in de twee jaren ervoor een 7,1.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
55 minuten geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
3 uur geleden