Waarde bitcoin kruipt steeds dichter naar 100.000 dollar
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin komt steeds dichter in de buurt van de 100.000 dollar. 's Werelds bekendste en meest verhandelde cryptomunt was donderdagochtend ongeveer 97.000 dollar waard. Niet alleen de bitcoin, maar ook andere munten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen sterk in waarde gestegen en verbreken record na record.
De cryptomarkt in zijn geheel is sinds de presidentsverkiezingen met ongeveer 900 miljard dollar gegroeid. Volgens cryptoplatform CoinMarketCap is deze markt nu bijna 3,2 biljoen (3200 miljard) dollar waard. De bitcoin neemt het grootste deel hiervan voor zijn rekening, met een totale waarde van ruim 1,9 biljoen dollar.
Beleggers gaan ervan uit dat Trump de regelgeving rond digitale munten gaat versoepelen. Zo heeft hij tijdens zijn verkiezingscampagne beloofd van de Verenigde Staten een wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Ook is hij voornemens Gary Gensler te ontslaan, het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Gensler staat bekend als voorstander van juist strengere regulering van de cryptomarkt. Zo startte de SEC eerder strafzaken tegen grote cryptohandelsplatforms.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Chinese autofabrikanten winnen steeds meer terrein op de Europese automarkt. Ze lokken kopers die nog twijfelen over een volledig elektrische auto met betaalbaardere hybride voertuigen. Merken zoals BYD, MG en Xpeng waren vorige maand goed voor een recordmarktaandeel van bijna 12 procent, heeft het Duitse onderzoeksbureau Dataforce becijferd.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis was woensdagochtend een opvallende daler op het Damrak nadat bekend werd dat het Canadese bedrijf WSP Global zijn pogingen om het advies- en ingenieursbedrijf over te nemen staakt. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken. Arcadis ging kort na de opening bijna 10 procent omlaag, goed voor de laatste plek in de MidKap.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zestig partijen hebben interesse getoond in een doorstart van de failliete fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta, Babboe en Raleigh. Curatoren kregen zowel biedingen op een enkel merk als voorstellen voor de overname van groepen merken, schrijven ze in hun eerste faillissementsverslag.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders hadden in het tweede kwartaal gemiddeld iets meer te besteden. Dat is vooral te danken aan hogere lonen, meer banen en een stijging van de uitkeringen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Talenten van statushouders, asielzoekers en Oekraïense ontheemden worden onvoldoende benut in Nederland. Volgens een nieuw advies van de Sociaal-Economische Raad (SER) moeten deze nieuwkomers beter aan het werk geholpen worden, bijvoorbeeld in sectoren waarin personeelstekorten zijn.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Topman Elon Musk van Tesla en SpaceX heeft in een interview met Chinese staatsmedia zijn lof uitgesproken over president Xi Jinping in aanloop naar diens staatsbezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump. Musk zei tegen nieuwszender CCTV dat Xi een "grote leider" is die China "immense voorspoed" heeft bezorgd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het begrotingstekort van de overheid is in de eerste helft van dit jaar gestegen tot 8 miljard euro, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is het grootste tekort in een eerste jaarhelft sinds 2021, toen Nederland kampte met de coronacrisis. In de eerste helft van vorig jaar was het tekort nog 5 miljard euro.
2 uur geleden