Waarde bitcoin kruipt steeds dichter naar 100.000 dollar
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin komt steeds dichter in de buurt van de 100.000 dollar. 's Werelds bekendste en meest verhandelde cryptomunt was donderdagochtend ongeveer 97.000 dollar waard. Niet alleen de bitcoin, maar ook andere munten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen sterk in waarde gestegen en verbreken record na record.
De cryptomarkt in zijn geheel is sinds de presidentsverkiezingen met ongeveer 900 miljard dollar gegroeid. Volgens cryptoplatform CoinMarketCap is deze markt nu bijna 3,2 biljoen (3200 miljard) dollar waard. De bitcoin neemt het grootste deel hiervan voor zijn rekening, met een totale waarde van ruim 1,9 biljoen dollar.
Beleggers gaan ervan uit dat Trump de regelgeving rond digitale munten gaat versoepelen. Zo heeft hij tijdens zijn verkiezingscampagne beloofd van de Verenigde Staten een wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Ook is hij voornemens Gary Gensler te ontslaan, het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Gensler staat bekend als voorstander van juist strengere regulering van de cryptomarkt. Zo startte de SEC eerder strafzaken tegen grote cryptohandelsplatforms.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Uitstel van een hervorming van de belasting voor spaargeld en beleggingen in box 3 kan funest zijn voor particuliere verhuurders. Daarvoor waarschuwt belangenbehartiger Vastgoed Belang in een reactie op uitgelekte begrotingsplannen van het kabinet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig, terwijl de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran de olieprijzen verder opdreven. Hierdoor lijkt het ook steeds waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een nieuwe renteverhoging komt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vanaf Eindhoven Airport zijn zes vluchten van Ryanair vertrokken zonder ruimbagage na een storing van de veiligheidscontrole op het vliegveld. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Vluchten van andere maatschappijen liepen vertraging op.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.
5 uur geleden