Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarde bitcoin kruipt steeds dichter naar 100.000 dollar

Waarde bitcoin kruipt steeds dichter naar 100.000 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin komt steeds dichter in de buurt van de 100.000 dollar. 's Werelds bekendste en meest verhandelde cryptomunt was donderdagochtend ongeveer 97.000 dollar waard. Niet alleen de bitcoin, maar ook andere munten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen sterk in waarde gestegen en verbreken record na record.

De cryptomarkt in zijn geheel is sinds de presidentsverkiezingen met ongeveer 900 miljard dollar gegroeid. Volgens cryptoplatform CoinMarketCap is deze markt nu bijna 3,2 biljoen (3200 miljard) dollar waard. De bitcoin neemt het grootste deel hiervan voor zijn rekening, met een totale waarde van ruim 1,9 biljoen dollar.

Beleggers gaan ervan uit dat Trump de regelgeving rond digitale munten gaat versoepelen. Zo heeft hij tijdens zijn verkiezingscampagne beloofd van de Verenigde Staten een wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Ook is hij voornemens Gary Gensler te ontslaan, het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Gensler staat bekend als voorstander van juist strengere regulering van de cryptomarkt. Zo startte de SEC eerder strafzaken tegen grote cryptohandelsplatforms.

Meer uit Financieel

Meer bestellingen bij Picnic na cyberbeveiligingsincident AH

AMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.

3 minuten geleden
Cyberaanval ontregelt koeling in Franse supermarkten

RUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.

16 minuten geleden
Zorgen bij personeel over toekomst chemiecomplex Shell Moerdijk

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".

18 minuten geleden
Rabobank verhoogt spaarrente met 0,1 procentpunt

UTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.

52 minuten geleden
Nobelprijs voor de Economie naar twee Amerikanen

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.

2 uur geleden
Britse media: Deloitte hielp Abramovitsj bij belastingontduiking

LONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.

2 uur geleden
KLM schort vluchten naar Riyad week langer op na aanvallen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.

2 uur geleden