Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waarde bitcoin gaat weer richting de 40.000 dollar

Waarde bitcoin gaat weer richting de 40.000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van cryptomunt bitcoin is weer toegenomen tot bijna 40.000 dollar, na een flinke dip vorige week. Waarschijnlijk hangt het herstel samen met speculatie dat webwinkelconcern Amazon ook iets met cryptomunten gaat doen.

Onlangs was de digitale munt nog minder dan 30.000 dollar waard. Maar volgens CoinMarketCap gaat het inmiddels weer om meer dan 39.000 dollar. Die website houdt verschillende platforms in de gaten waarop cryptomunten worden verhandeld.

Amazon adverteerde vorige week met een vacature voor een productleider op het gebied van digitale valuta. Dat zou erop kunnen wijzen dat het concern in zijn webwinkels ook digitale munten wil gaan accepteren als betaalmiddel, denken kenners. Ook Tesla-topman Elon Musk liet zich vorige week weer positief uit over de bitcoin.

Toch is de waarde van de munt nog ver verwijderd van de piek van medio april. Toen werd de bitcoin voor bijna 65.000 dollar verhandeld. Daarna ging de koers hard omlaag. Dat kwam volgens deskundigen onder meer omdat producent van elektrische auto's Tesla stopte met het accepteren van betalingen in bitcoins vanwege milieuzorgen. Daarnaast besloot de Chinese overheid om streng op te treden tegen zogeheten bitcoinminers.

Meer uit Financieel

OM wil dat rechter cryptoplatform Knaken failliet verklaart

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de rechtbank in Rotterdam gevraagd het platform Knaken Cryptohandel en de daaraan verbonden stichting failliet te verklaren. Het OM neemt deze stap na signalen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) over een "zeer zorgwekkende situatie" bij de aanbieder van cryptodiensten. Knaken heeft geen vergunning voor de handel in cryptomunten verkregen en is inmiddels gestopt met zijn activiteiten.

4 minuten geleden
Prijzen industrie stijgen verder door dure olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen in de industrie zijn in mei 5,8 procent gestegen in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat hing voor een groot deel samen met de sterk gestegen olieprijzen, die vaak een grote invloed hebben op de industriële afzetprijzen.

5 minuten geleden
Nederlandse industrie groeit weer na drie krimpjaren, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.

7 uur geleden
Amerikaanse beurzen sluiten flink hoger, Dow bereikt nieuw record

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.

9 uur geleden
Reuters: onderdelen en foto's Apple iPhone 18 Pro op dark web

SAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.

10 uur geleden
Frankrijk verbiedt reclame snelwisselende mode van Temu en Shein

PARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.

10 uur geleden
WhatsApp maakt contact mogelijk zonder telefoonnummer

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.

12 uur geleden