Waarde bitcoin gaat weer richting de 40.000 dollar
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van cryptomunt bitcoin is weer toegenomen tot bijna 40.000 dollar, na een flinke dip vorige week. Waarschijnlijk hangt het herstel samen met speculatie dat webwinkelconcern Amazon ook iets met cryptomunten gaat doen.
Onlangs was de digitale munt nog minder dan 30.000 dollar waard. Maar volgens CoinMarketCap gaat het inmiddels weer om meer dan 39.000 dollar. Die website houdt verschillende platforms in de gaten waarop cryptomunten worden verhandeld.
Amazon adverteerde vorige week met een vacature voor een productleider op het gebied van digitale valuta. Dat zou erop kunnen wijzen dat het concern in zijn webwinkels ook digitale munten wil gaan accepteren als betaalmiddel, denken kenners. Ook Tesla-topman Elon Musk liet zich vorige week weer positief uit over de bitcoin.
Toch is de waarde van de munt nog ver verwijderd van de piek van medio april. Toen werd de bitcoin voor bijna 65.000 dollar verhandeld. Daarna ging de koers hard omlaag. Dat kwam volgens deskundigen onder meer omdat producent van elektrische auto's Tesla stopte met het accepteren van betalingen in bitcoins vanwege milieuzorgen. Daarnaast besloot de Chinese overheid om streng op te treden tegen zogeheten bitcoinminers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX koopt in een aandelendeal van 60 miljard dollar het bedrijf Cursor, dat actief is met de ontwikkeling van AI-hulpmiddelen voor programmeren. In april werd al bekend dat SpaceX die start-up wilde overnemen. Het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk ging afgelopen vrijdag naar de beurs in New York.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft de vluchten naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai langer opgeschort vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij meldt dinsdag tot en met 9 augustus niet daarnaartoe te vliegen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met het verlagen van invoerrechten op veel Amerikaanse goederen. Daardoor kan de Europese Unie zich aan haar verplichtingen uit een vorig jaar gesloten handelsakkoord houden. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een tariefverhoging als dit niet op tijd was gebeurd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbonden hebben een juridische overwinning geboekt in de langslepende discussie over schijnzelfstandigheid. Het gerechtshof in Amsterdam heeft in een zaak tussen FNV, CNV en Temper bepaald dat er sprake is van een uitzendovereenkomst tussen Temper en mensen die werkzaamheden verrichten via het onlineplatform.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische olieconcern Tatneft beperkt de verkoop van benzine en diesel bij zijn tankstations, bericht Interfax. Volgens het Russische persbureau meldde het bedrijf via zijn hotline ook dat alleen contant kan worden afgerekend.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse mededingingsautoriteit heeft voor omgerekend bijna 70 miljoen euro aan boetes uitgedeeld aan grote bandenfabrikanten. De boetes worden opgelegd voor onder meer prijsafspraken, concurrentiebeperkende maatregelen voor dealers en het uitwisselen van gevoelige informatie over de arbeidsmarkt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeevarenden zijn sceptisch over de aangekondigde heropening van de Straat van Hormuz. Dat zegt voorzitter van vakbond Nautilus Richard Moti. Wel is de situatie voor bemanningen aan boord van schepen in de Perzische Golf beter geworden, stelt hij.
2 uur geleden