
Waalse minister door politie weggeleid van boerenprotest
BRUSSEL (ANP) - De Waalse minister van Omgeving, Céline Tellier, is maandagavond door de politie weggeleid van een boerenprotest omdat de sfeer te grimmig werd. Dat gebeurde in Daussoulx, ten zuidoosten van Brussel, waar Tellier met boerenorganisaties in gesprek wilde over de heersende onvrede.
Tientallen boze demonstranten riepen "Tellier, neem ontslag" en er ontplofte vuurwerk in de buurt van de minister, waarna ze besloot te vertrekken. Toen actievoerders dat probeerden te verhinderen, greep de politie in en begeleidde de minister naar een andere locatie.
"Ik kwam hier om naar hen te luisteren", zei de minister tegen nieuwszender RTBF. In Le Soir verklaarde ze dat ze werd achtervolgd. "En er werd met glazen flessen gegooid: er bestaan leukere avonden", aldus Tellier.
De Belgische boeren volgen het voorbeeld van Duitse en Franse landbouwers, die ook actie voeren tegen het overheidsbeleid. De boeren protesteren onder meer tegen de steeds strengere Europese regelgeving.
De minister praat dinsdag verder met de boerenorganisaties om "concrete oplossingen te vinden".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.
18 minuten geledenMARYLAND (ANP/AFP) - Kilmar Abrego, die door de VS onterecht naar El Salvador werd gedeporteerd en vervolgens werd teruggehaald, is in de gevangenis in El Salvador mishandeld en gemarteld. Dat hebben zijn advocaten bekendgemaakt.
1 uur geledenDES MOINES (ANP) - Tijdens een toespraak in de Amerikaanse staat Iowa vierde president Donald Trump donderdag dat zijn grote uitgavenwet is aangenomen. Trump trapte in Des Moines het feestjaar voor 250 jaar Amerikaanse onafhankelijkheid af. Hij noemde de wet een "fenomenale overwinning" voor de VS.
2 uur geledenMARYLAND (ANP) - Kilmar Abrego, die door de VS onterecht naar El Salvador werd gedeporteerd en vervolgens werd teruggehaald, is in de gevangenis in El Salvador mishandeld en gemarteld. Dat hebben zijn advocaten bekendgemaakt.
2 uur geledenKyiv (ANP/BLOOMBERG) - Kort nadat de Russische president Vladimir Poetin met de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne had gebeld, heeft Rusland een grote droneaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv.
4 uur geledenBARRANCA (ANP) - Archeologen hebben in Peru een 3500 jaar oude stad ontdekt die waarschijnlijk functioneerde als handelscentrum. De stad verbond culturen aan de Pacifische kust met de Andes en het Amazonegebied.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van president Donald Trump groen licht gegeven om een groep migranten die wordt vastgehouden op een Amerikaanse militaire basis in Djibouti naar Zuid-Soedan te deporteren.
4 uur geleden