Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op
WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
Met de tijdelijke opvang reageert Waalre op een oproep die asielminister Bart van den Brink eind maart had gedaan. Hij vroeg gemeenten om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen, om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan. Dat dreigt momenteel te gebeuren bij de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel.
In een verklaring zegt de burgemeester van Waalre, Marcel Oosterveer (VVD): "Mensen op de vlucht verdienen een veilige plek. Wij voelen ons verantwoordelijk om asielzoekers op een goede manier op te vangen." In 2024 zijn ook asielzoekers op het terrein opgevangen en in 2022 had Waalre ergens anders een noodopvang. Op beide locaties is de opvang volgens de gemeente goed verlopen.
Sinds de oproep van de minister hebben gemeenten ongeveer 2000 tijdelijke plekken voor asielzoekers aangeboden. Dat heeft nog niet geholpen om de druk op Ter Apel te verminderen.
Een van die gemeenten is IJsselstein in de provincie Utrecht. Daar begint woensdag de bouw van een noodopvang voor ongeveer 150 asielzoekers. Zij krijgen een halfjaar onderdak in woonunits die op een veld van voetbalvereniging IJFC worden gezet. Na de aankondiging braken rellen uit. Zo verzamelden enkele tientallen mensen zich begin mei bij het gemeentehuis. Ze beschadigden camera's. Agenten gingen ter plaatse en werden vervolgens met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Ook werden de ruiten van het gemeentehuis en van het Fulco Theater ernaast ingegooid. De relschoppers gooiden vuurwerk naar binnen en schreven met graffiti teksten als 'azc, weg ermee' en 'nee azc!!'.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
16 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geleden