Waakhond VS keurt fusie Paramount en Skydance goed
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De fusie tussen Hollywoodstudio Paramount Global en productiehuis Skydance Media mag doorgaan na toestemming van de Amerikaanse concurrentiewaakhond FCC. Beide bedrijven sloten vorig jaar al een akkoord om samen verder te gaan, na langdurige onderhandelingen.
Paramount is het moederbedrijf van televisiezenders CBS en MTV, evenals de gelijknamige Hollywoodfilmstudio. Skydance zit achter de productie van films als Mission: Impossible Dead Reckoning, Transformers: Rise of the Beasts en Top Gun: Maverick.
In juni vorig jaar klapten de onderhandelingen over een deal tussen beide bedrijven nog, omdat ze geen overeenstemming konden bereiken over de voorwaarden. Een maand later werd toch een akkoord bereikt.
Donald Trump
Skydance had eerder deze week toegezegd een einde te maken aan doelstellingen rond diversiteit, gelijkheid en inclusie (DEI). Ook zou er twee jaar lang een ombudsman worden aangesteld die klachten behandelt over vooringenomenheid door CBS, dat onder Paramount valt.
"Ik verwelkom Skydance's toezegging om belangrijke veranderingen door te voeren bij het ooit zo roemruchte CBS-televisienetwerk", vertelde FCC-voorzitter Brendan Carr in een verklaring. Carr dreigde in maart nog deals tussen bedrijven met DEI-beleid tegen te houden, waarbij hij onder meer de fusie tussen Paramount en Skydance aanhaalde. Carr werd eerder dit jaar benoemd door de Amerikaanse president Donald Trump, die DEI-programma's als discriminerend tegenover witte mensen en mannen beschouwt.
Interview
CBS kwam vorige week nog in het nieuws omdat de zender volgend jaar stopt met The Late Show, naar eigen zeggen om financiële redenen. Het programma wordt gepresenteerd door Stephen Colbert, een frequent criticus van Trump.
Het besluit volgde op een schikking die Paramount had getroffen met Trump over een interview in oktober met toenmalige presidentskandidaat Kamala Harris. Volgens de president was dat interview in het CBS-programma 60 Minutes op een misleidende manier bewerkt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
4 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
5 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
7 uur geleden