Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waakhond VS dreigt fusies te blokkeren om diversiteitsbeleid

Waakhond VS dreigt fusies te blokkeren om diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse toezichthouder voor media en communicatie FCC heeft gedreigd fusies en overnames tegen te houden van bedrijven met programma's op het gebied van diversiteit, inclusie en gelijkheid (DEI). Voorzitter Brendan Carr waarschuwde hiervoor vrijdag. Als de toezichthouder dit doet, kan dat miljarden dollars aan deals bedreigen.

"Ik zou alle bedrijven die op zoek zijn naar goedkeuring van de FCC aanraden om snel een einde te maken aan elke vorm van verwerpelijke DEI-discriminatie", zei hij vrijdag in een interview. Daarbij noemde hij onder meer de fusie van Paramount Global met branchegenoot Skydance Media.

President Donald Trump beschouwt de DEI-programma's als discriminerend tegenover witte mensen en mannen en wil programma's voor meer diversiteit, gelijkheid en inclusie binnen de overheid en bedrijven afschaffen. De programma's zijn bedoeld om kansen te bevorderen voor vrouwen, etnische minderheden, lhbtq'ers en andere traditioneel ondervertegenwoordigde groepen.

Aanvragen

Als bedrijven bij het aanvragen van goedkeuring DEI-programma's hebben, "zie ik echt niet hoe de FCC tot de conclusie kan komen dat het goedkeuren van de transactie in het algemeen belang zal zijn", aldus Carr.

De toezichthouder maakte vrijdag ook bekend negen Chinese bedrijven te onderzoeken om te kijken of ze beperkingen door de Verenigde Staten proberen te omzeilen. Het gaat onder meer om telecomconcern Huawei en videobewakingsbedrijf Hikvision. De bedrijven staan op een Amerikaanse lijst van bedrijven waarvan bepaalde communicatieapparatuur en -diensten als een bedreiging voor de nationale veiligheid worden beschouwd.

Meer uit Financieel

VodafoneZiggo: meer mobiele abonnementen, minder internetklanten

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.

35 minuten geleden
Pensioenfondsen profiteren van stijgende beurskoersen

ROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.

57 minuten geleden
Cosmeticaconcern Estée Lauder schrapt nog eens 3000 banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.

1 uur geleden
Verkoop tweedehands elektrische auto's verdubbelt bijna

BUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.

1 uur geleden
Spaargeld van veel mensen kan beter worden benut, zegt AFM

AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.

3 uur geleden
Boeren merken eerste gevolgen van aanhoudende droogte

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.

3 uur geleden
Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

4 uur geleden