Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waakhond verliest toegang tot beelden nucleaire faciliteiten Iran

Waakhond verliest toegang tot beelden nucleaire faciliteiten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Internationale Atoomagentschap (IAEA) heeft geen toegang meer tot beelden van de nucleaire faciliteiten van Iran. Een drie maanden durende overeenkomst die de VN-waakhond hierover met Iran heeft, is verlopen. Dat meldt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Baker Kalibaf zondag.

Het hoofd van het agentschap, Rafael Grossi, is met Iran in overleg over een verlenging van de monitoringsovereenkomst, die invloed kan hebben op de onderhandelingen die sinds begin april gaande zijn over het herstel van het nucleaire akkoord uit 2015.

Die deal moest de nucleaire activiteiten van Iran beperken, zodat Teheran geen kernwapen in handen kan krijgen. In ruil daarvoor werden sancties opgeheven en controles ingesteld. Maar de Verenigde Staten trokken zich in 2018 eenzijdig terug en voerden de economische strafmaatregelen weer in, waarna de Iraniërs zich geleidelijk steeds minder aan de verplichtingen van het akkoord hielden.

De onderhandelingen over het reanimeren van het internationale atoomakkoord lijken voorspoedig te verlopen. De EU-bemiddelaar zei afgelopen week dat een overeenkomst vorm begon te krijgen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen niet rechtstreeks met elkaar. Vertegenwoordigers van de andere ondertekenaars zijn wel direct bij de gesprekken betrokken. Dat zijn Rusland, China, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

3 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

4 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

5 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

7 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

8 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

9 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

10 uur geleden