Waakhond verliest toegang tot beelden nucleaire faciliteiten Iran
TEHERAN (ANP/RTR) - Het Internationale Atoomagentschap (IAEA) heeft geen toegang meer tot beelden van de nucleaire faciliteiten van Iran. Een drie maanden durende overeenkomst die de VN-waakhond hierover met Iran heeft, is verlopen. Dat meldt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Baker Kalibaf zondag.
Het hoofd van het agentschap, Rafael Grossi, is met Iran in overleg over een verlenging van de monitoringsovereenkomst, die invloed kan hebben op de onderhandelingen die sinds begin april gaande zijn over het herstel van het nucleaire akkoord uit 2015.
Die deal moest de nucleaire activiteiten van Iran beperken, zodat Teheran geen kernwapen in handen kan krijgen. In ruil daarvoor werden sancties opgeheven en controles ingesteld. Maar de Verenigde Staten trokken zich in 2018 eenzijdig terug en voerden de economische strafmaatregelen weer in, waarna de Iraniërs zich geleidelijk steeds minder aan de verplichtingen van het akkoord hielden.
De onderhandelingen over het reanimeren van het internationale atoomakkoord lijken voorspoedig te verlopen. De EU-bemiddelaar zei afgelopen week dat een overeenkomst vorm begon te krijgen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen niet rechtstreeks met elkaar. Vertegenwoordigers van de andere ondertekenaars zijn wel direct bij de gesprekken betrokken. Dat zijn Rusland, China, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
9 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
9 uur geleden