Waakhond: onderwijs moet voorzichtig zijn met sociale media
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsinstellingen moeten terughoudend zijn met het gebruik van sociale media. Dat adviseert de toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). Volgens de waakhond mogen instellingen sociale media alleen toepassen "als zij duidelijke afspraken maken met socialemediabedrijven over wat er met de gegevens van studenten en docenten gebeurt".
De AP reageert op een onderwijsinstelling die een platform wilde gebruiken, onder meer om foto's en verhalen te plaatsen voor het werven van nieuwe studenten. De organisatie vroeg daar advies over. De toezichthouder meldt niet om welke instelling en welke dienst het gaat, maar zegt nu met een algemeen advies over "de inzet van alle sociale media" te komen.
De onderwijsinstelling had de AP geïnformeerd over vijftien mogelijke risico's met het platform dat ze wilde gebruiken. Daaronder waren vier potentieel hoge risico's. Drie van die hoge risico's gingen over het gebruik van persoonsgegevens van medewerkers. Die problemen kunnen worden opgelost, maar het vierde risico niet. Wat dit is, is vertrouwelijk.
De AP zegt dat instellingen zulke platforms pas mogen gebruiken als er genoeg maatregelen zijn genomen om de risico's te beperken.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
3 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aanstelling als premier. "Van economie tot veiligheid - we zullen samenwerken in het belang van Nederland en heel Europa", schrijft ze.
7 uur geleden