Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waakhond: Meta-topman Zuckerberg moet fusies goed laten keuren

Waakhond: Meta-topman Zuckerberg moet fusies goed laten keuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Mark Zuckerberg, topman van techbedrijf Meta, moet toekomstige fusies met bedrijven standaard goed laten keuren door toezichthouders. Daarvoor pleit de Amerikaanse handelstoezichthouder Federal Trade Commission (FTC). De waakhond is bezig met een zaak tegen het moederbedrijf van Facebook vanwege een geplande overname van een virtual reality-app.

Volgens de Amerikaanse wet die over fusies en overnames gaat hoeft Meta nu alleen de FTC en het ministerie van Justitie te informeren over een overname als deze meer dan 101 miljoen dollar waard is. In 2020 deed het Huis van Afgevaardigden onderzoek naar Facebook en ontdekte het dat het bedrijf in de afgelopen tien jaar bijna honderd ondernemingen had overgenomen. Maar één van deze overnames is toen onderzocht door de FTC.

Eigen onderzoek van de waakhond wees al uit dat Facebook en de andere grote techbedrijven, zoals Microsoft, in meer dan achthonderd kleine bedrijven hadden geïnvesteerd of deze hadden gekocht zonder dat daar toestemming van toezichthouders of onderzoek voor nodig was.

Fitness-app

De FTC heeft Meta al langer in het vizier vanwege vermeend machtsmisbruik en de monopoliepositie van het bedrijf. De FTC heeft nu aan de interne rechtbank van de waakhond gevraagd om zowel Meta als Zuckerberg te dwingen om goedkeuring te vragen van de waakhond bij deals die in de toekomst gesloten moeten worden. De zaak hierover dient op 19 januari volgend jaar.

De toezichthouder daagde Meta en Zuckerberg in juli voor de rechter over de voorgenomen acquisitie van Within Unlimited, een bedrijf dat een populaire fitness-app maakt die met virtual reality werkt, genaamd Supernatural. De advocaat van Meta heeft laten weten dat het techconcern van plan is de toezichthouder te vragen om Zuckerberg niet te betrekken in de interne controleprocessen. Ook heeft Meta een eventuele schikking met de FTC al van de hand gewezen. "Wij geloven dat de fusie toegestaan zou moeten worden en moet doorgaan", zegt de advocaat.

Meta vindt dat de FTC aannames doet die niet in lijn zijn met de commerciële realiteit, aldus een woordvoerder. "We zullen deze deal krachtig verdedigen in de rechtszaal en zijn ervan overtuigd dat het bewijs zal aantonen dat deze deal goed is voor consumenten, software-ontwikkelaars en de bredere VR-markt."

Meer uit Financieel

Supermarkten: bevoorrading snel weer op orde

DEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.

2 minuten geleden
Noors olieconcern Equinor: geen plannen voor terugkeer Venezuela

OSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.

20 minuten geleden
Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakte woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore-windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

56 minuten geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

58 minuten geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

1 uur geleden
DHL waarschuwt voor vertraging pakketbezorging

UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.

1 uur geleden
Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

3 uur geleden