Waakhond: klimaatbeloftes van oliemaatschappij Chevron waardeloos
NEW YORK (ANP) - De klimaatbeloftes van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron zijn grotendeels waardeloos, concludeert waakhond Corporate Accountability, die een onderzoek heeft gedeeld met The Guardian. Daarin komt naar voren dat het bedrijf voornamelijk de uitstoot van zijn fossiele brandstoffen wil compenseren met zogeheten carbon credits of vertrouwt op "niet levensvatbare" technologieën om CO2 af te vangen en op te slaan.
Meer dan 90 procent van de carbon credits die Chevron aanschafte tussen 2020 en 2022 zijn waardeloos of rotzooi, concludeert de waakhond. Met carbon credits wordt ergens anders vervuilende CO2 uit de lucht gehaald, bijvoorbeeld door bomen aan te planten of bos te beschermen. Maar in de praktijk is al langer te zien dat dit niet werkt. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) uitte recent nog zorgen: de credits zijn vaak onvoldoende onderbouwd.
Chevron is een van de grootste fossiele brandstofbedrijven in de Verenigde Staten. De oliemaatschappij heeft gezegd ernaar te streven in 2050 klimaatneutraal te zijn. Volgens het rapport zijn de carbon credits van Chevron niet alleen waardeloos. Bijna de helft ervan richt mogelijk ook schade aan, met name in gemeenschappen op het zuidelijk halfrond. Deze groepen mensen worden vaak het hardst getroffen door de klimaatcrisis.
Corporate Accountability controleert meestal op eigen initiatief ondernemingen. De organisatie wil bedrijven verantwoordelijk houden voor hun bijdrage aan klimaatverandering en de leefomstandigheden van mensen wereldwijd.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
4 uur geleden