Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waakhond Italië beboet Shein voor 1 miljoen euro om misleiding

Waakhond Italië beboet Shein voor 1 miljoen euro om misleiding

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP/DPA) - Duizenden werknemers van Boeing hebben maandag het werk neergelegd, nadat ze een herzien voorstel voor een nieuwe arbeidsovereenkomst hadden afgewezen. Het gaat om leden van een vakbond die defensiemedewerkers van de Amerikaanse vliegtuigbouwer vertegenwoordigt in de Amerikaanse staten Missouri en Illinois. Het is de eerste staking in bijna dertig jaar bij de defensiefabrieken in de omgeving van Saint Louis.

"3200 hoogopgeleide IAM-vakbondsleden bij Boeing zijn om middernacht in staking gegaan, omdat de maat vol is", schrijft de vakbond IAM op X. "Dit gaat over respect en waardigheid, niet over loze beloften."

Het oorspronkelijke voorstel van Boeing omvatte een loonsverhoging van 20 procent over vier jaar en meer vakantiedagen. Dat aanbod werd een week geleden al afgewezen. In het nieuwe aanbod werd volgens Boeing de loonsverhoging verdubbeld, maar ook daar stemden de leden bij de Boeing-vestigingen in Missouri en Illinois niet mee in.

Eerdere staking

De Boeing-werknemers in de twee staten bouwen onder meer gevechtsvliegtuigen zoals de F-15 en raketsystemen. Ze maken ook onderdelen voor passagiersvliegtuigen van Boeing. De staking vergroot de financiële druk op Boeings defensie- en ruimtevaartdivisie, die vorig kwartaal goed was voor ongeveer 30 procent van de omzet van het bedrijf.

Bij Boeing wordt vaker gestaakt. Vorig jaar legde een staking van tienduizenden Boeing-werknemers in Amerikaanse fabrieken de productie van enkele modellen ongeveer twee maanden stil.

600.000 leden

Vakbond IAM is een van de grootste vakbonden in Noord-Amerika, met ongeveer 600.000 leden in sectoren als lucht- en ruimtevaart, defensie, scheepsbouw en transport.

Meer uit Financieel

Tesla kent topman Elon Musk opnieuw megabeloning toe

AUSTIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse maker van elektrische auto's Tesla kent topman Elon Musk een aandelenpakket toe ter waarde van 29 miljard dollar. Dat heeft de onderneming maandag in een document naar buiten gebracht. De nieuwe megabeloning is bedoeld om te voorkomen dat de rijkste man ter wereld bij het bedrijf vertrekt.

55 minuten geleden
Dienstregeling Eurostar verstoord door stroomstoring in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Eurostar waarschuwt maandag voor ernstige verstoringen en annuleringen op treinroutes van en naar Parijs. Een deel van het Franse spoorwegnet is namelijk gesloten als gevolg van een stroomstoring ongeveer 50 kilometer ten noorden van de Franse hoofdstad.

1 uur geleden
Zuid-Afrika zoekt nieuwe exportmarkten na hoge importheffing VS

PRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Zuid-Afrika gaat op zoek naar nieuwe markten in Afrika en Azië terwijl het blijft onderhandelen met de Verenigde Staten over de dreigende importheffing van 30 procent. Dat zei president Cyril Ramaphosa maandag. De VS zijn de op een na grootste handelspartner van Zuid-Afrika en het land vreest voor fors banenverlies.

1 uur geleden
Medewerkers bij defensietak Boeing staken na afwijzen loonbod

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP/DPA) - Duizenden werknemers van Boeing hebben maandag het werk neergelegd, nadat ze een herzien voorstel voor een nieuwe arbeidsovereenkomst hadden afgewezen. Het gaat om leden van een vakbond die defensiemedewerkers van de Amerikaanse vliegtuigbouwer vertegenwoordigt in de Amerikaanse staten Missouri en Illinois. Het is de eerste staking in bijna dertig jaar bij de defensiefabrieken in de omgeving van Saint Louis.

2 uur geleden
PostNL wint na resultaten, AEX veert op na koersverlies

AMSTERDAM (ANP) - PostNL opende de handelsweek op het Damrak met een koerswinst. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van het postbedrijf, dat het verlies over de eerste jaarhelft flink zag oplopen. Dat kwam vooral door de postdivisie die al een tijdlang verlieslatend is. Maar beleggers zien toch ook positieve punten in de update van het bedrijf.

3 uur geleden
Meer dan 10.000 hotels doen mee met massaclaim tegen Booking.com

ROME (ANP/DPA) - Meer dan 10.000 hotels in Europa hebben zich aangesloten bij een massaclaim tegen Booking.com. Ze eisen compensatie voor vermeende schade door eerdere clausules van de bekende hotelboekingssite om niet elders lagere prijzen te kunnen bieden. Die clausules zouden indruisen tegen Europese regels.

5 uur geleden
Eigenaar zonnepark bij Schiphol bang voor bankroet

HAARLEMMERMEER (ANP) - De eigenaar van het zonnepark bij Schiphol met voor piloten verblindende zonnepanelen vreest een faillissement bij gedwongen verwijdering van het park. "Zonder compensatie van kosten en schade leidt dit direct tot het faillissement van DGEC, waardoor verwijdering van het park (en daarmee de luchtverkeersveiligheid) nog verder uit zicht raakt en de kosten en schade voor alle partijen alleen maar groter worden", schrijft de directie in een brief aan Schiphol en diverse overheden.

5 uur geleden