Waakhond houdt extra toezicht op Eindhoven om privacyrisico's
EINDHOVEN (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat het toezicht op Eindhoven intensiveren omdat de gemeente niet goed omgaat met persoonsgegevens. De toezichthouder voor privacy zegt woensdag signalen te krijgen dat de gemeente datalekken niet of niet op tijd meldt, verplichte scans van privacyrisico's nalaat en persoonsgegevens van burgers te lang bewaart. Ondanks het verbeterplan van de gemeente heeft de AP nog veel zorgen.
Volgens AP waarschuwden een privacytoezichthouder van de gemeente en de Rekenkamercommissie van de gemeente hier eerder al over. Zo zou de gemeente onder meer een milieupas voor het weggooien van afval en een druktemeter hebben ingevoerd zonder een scan op privacyrisico's uit te voeren.
"Burgers moeten erop kunnen vertrouwen dat hun gemeente zorgvuldig met hun persoonsgegevens omgaat", zegt vicevoorzitter van Autoriteit Persoonsgegevens Monique Verdier. "Je kunt als burger niet kiezen: de gemeente waarin je woont, verzamelt en gebruikt jouw persoonsgegevens. Gemeenten beheren bovendien veel gevoelige gegevens van hun inwoners."
Verbeterplan
Het verbeterplan dat de gemeente vorig jaar september had opgesteld is niet voldoende om alle zorgen van de AP weg te nemen. Zo zou de gemeente zich niet houden aan de bewaartermijnen van persoonsgegevens. Ook zijn er zorgen over hoe de gemeente met datalekken omgaat. " Al met al lijkt de gemeente de ernst en urgentie van de zorgen onvoldoende te erkennen. Dit vraagt om extra aandacht van de AP."
Eindhoven moet binnen twee maanden een rapport sturen over onder meer de datalekken en de bewaartermijnen van persoonsgegevens. Verdier: "Daarbij houden wij nadrukkelijk de optie open om onze interventie op te schalen."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
12 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
12 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
12 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
12 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
15 uur geleden