Waakhond chemische wapens heeft bijna hele voorraad vernietigd
DEN HAAG (ANP/AFP) - De Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) zal "binnen enkele weken" klaar zal zijn met de vernietiging van meer dan 70.000 ton aan chemische wapens. Dat zei de chef van de organisatie, Fernando Arias, tijdens de opening van een nieuw laboratorium van de in Den Haag gevestigde organisatie in het nabijgelegen Pijnacker-Nootdorp.
"Nog maar 127 ton moet vernietigd worden", aldus Arias, waarmee 99 procent van het werk is afgerond. De laatste restjes liggen opgeslagen in de Verenigde Staten, bij verwerkingsbedrijven in Colorado en Kentucky, en worden de komende weken onschadelijk gemaakt.
De OPCW, die al sinds 1997 actief is, kwam in 2013 in de schijnwerpers te staan toen de Syrische president Bashar al-Assad ermee instemde om zijn chemisch wapenarsenaal aan de organisatie over te dragen. Dit volgde op een gifgasaanval, waarbij Assad ervan beschuldigd werd 1400 burgers te hebben gedood met sarin, een gevaarlijk zenuwgas.
De OPCW kreeg in 2013 voor die bijdrage de Nobelprijs voor de Vrede uitgereikt.
Meer uit Buitenland
HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.
38 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
2 uur geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
6 uur geleden