Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waakhond beboet ministerie voor slecht beveiligen visumaanvragen

Waakhond beboet ministerie voor slecht beveiligen visumaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken krijgt een boete van 565.000 euro van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), de privacytoezichthouder van de overheid. Het systeem waarmee mensen een visum aanvragen om naar Nederland te kunnen reizen, was niet goed genoeg beveiligd "met bijvoorbeeld als risico dat onbevoegden dossiers kunnen inzien en wijzigen", aldus de waakhond.

Volgens de Autoriteit Persoonsgegevens worden er jaarlijks ongeveer 530.000 visumaanvragen gedaan. Aanvragers moeten onder meer "vingerafdrukken, naam, adres, woonplaats, land van geboorte, doel van de reis, nationaliteit en foto" verstrekken. Het systeem waar die informatie in staat, is al jaren slecht beveiligd. Het ministerie is daarvan op de hoogte maar doet er niets aan en overtreedt daardoor "jarenlang, op grote schaal en op ernstige wijze de wet", oordeelt de toezichthouder.

Het ministerie krijgt behalve de boete ook een dwangsom van 50.000 euro voor elke twee weken dat het systeem niet goed is beveiligd. Dat kan oplopen tot maximaal 500.000 euro.

Reactie ministerie

Visumaanvragers werden ook niet goed geïnformeerd over het delen van de gegevens. Daarvoor kreeg het ministerie een dwangsom van 10.000 euro per week, tot een maximumbedrag van 300.000 euro, maar volgens de Autoriteit Persoonsgegevens is dit inmiddels op orde.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een reactie dat de boete is gebaseerd op een onderzoek "op twee diplomatieke posten in 2019. Het is nu 2022. Sinds het onderzoek zijn al veel verbeteringen doorgevoerd op de punten waar we door de AP op worden aangesproken."

Meer uit Binnenland

BuZa bevestigt dat twee Nederlanders zijn overleden op cruise

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.

15 minuten geleden
Na dagen blussen het sein brand meester gegeven bij brand Weert

WEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.

28 minuten geleden
AFP: Nederlands stel dood door vermoedelijk hantavirus op cruise

JOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.

2 uur geleden
Dode bij woningbrand in Oldenzaal

OLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Twee Nederlandse Flotilla-opvarenden aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.

4 uur geleden
Geschrapte Sef: wees stil op 4 mei, maar spreek je daarna wel uit

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.

5 uur geleden
Agent gewond geraakt bij vernielingen IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.

6 uur geleden