Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waakhond beboet ministerie voor slecht beveiligen visumaanvragen

Waakhond beboet ministerie voor slecht beveiligen visumaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken krijgt een boete van 565.000 euro van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), de privacytoezichthouder van de overheid. Het systeem waarmee mensen een visum aanvragen om naar Nederland te kunnen reizen, was niet goed genoeg beveiligd "met bijvoorbeeld als risico dat onbevoegden dossiers kunnen inzien en wijzigen", aldus de waakhond.

Volgens de Autoriteit Persoonsgegevens worden er jaarlijks ongeveer 530.000 visumaanvragen gedaan. Aanvragers moeten onder meer "vingerafdrukken, naam, adres, woonplaats, land van geboorte, doel van de reis, nationaliteit en foto" verstrekken. Het systeem waar die informatie in staat, is al jaren slecht beveiligd. Het ministerie is daarvan op de hoogte maar doet er niets aan en overtreedt daardoor "jarenlang, op grote schaal en op ernstige wijze de wet", oordeelt de toezichthouder.

Het ministerie krijgt behalve de boete ook een dwangsom van 50.000 euro voor elke twee weken dat het systeem niet goed is beveiligd. Dat kan oplopen tot maximaal 500.000 euro.

Reactie ministerie

Visumaanvragers werden ook niet goed geïnformeerd over het delen van de gegevens. Daarvoor kreeg het ministerie een dwangsom van 10.000 euro per week, tot een maximumbedrag van 300.000 euro, maar volgens de Autoriteit Persoonsgegevens is dit inmiddels op orde.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een reactie dat de boete is gebaseerd op een onderzoek "op twee diplomatieke posten in 2019. Het is nu 2022. Sinds het onderzoek zijn al veel verbeteringen doorgevoerd op de punten waar we door de AP op worden aangesproken."

Meer uit Binnenland

CPNB: Yvonne Keuls is grondlegger van sociale roman in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Yvonne Keuls "is de grondlegger van de sociale roman in Nederland". Dat zegt Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, naar aanleiding van het overlijden van de Nederlandse schrijfster. Keuls overleed zondagavond na een kort ziekbed op 93-jarige leeftijd. "Nederland verliest met haar een groot schrijver, een sociaal baken en een onvergetelijk mens."

23 minuten geleden
Uitgaven aan veiligheid bij gemeenten flink gestegen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.

2 uur geleden
Schrijfster Yvonne Keuls overleden na kort ziekbed

DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.

7 uur geleden
Roetdeeltjes en brandresten bij nablussen brand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Code geel in Waddengebied voor maandagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.

9 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur zakt ook in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.

10 uur geleden
Tweede NL-Alert voor brand in leeg pand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.

11 uur geleden