Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waaghals Wegman aast op medaille bij kanoën in wildwaterbaan

Waaghals Wegman aast op medaille bij kanoën in wildwaterbaan

PARIJS (ANP) - De jaren dat Martina Wegman met gevaar voor eigen leven in een kano tussen de krokodillen in woeste rivieren met watervallen laveerde, liggen inmiddels ver achter haar. Ze heeft na haar opvallende optreden drie jaar geleden in Tokio geroken aan olympische roem in de kajak (K1) en aast nu op succes in de wildwaterbaan van Parijs.

"In Tokio eindigde ik als zevende, maar ik had toen ook al het podium als doel. Ik miste daar nog het geloof dat ik het zou kunnen", vertelt de 35-jarige kanovaarster, die afkomstig is uit Schoorl, maar voornamelijk in Nieuw-Zeeland woont. "In Tokio stond ik eigenlijk aan het begin van mijn carrière in de kanoslalom, maar het ging goed en het idee dat er meer in zat was de motivatie om me verder te specialiseren."

Wegman verlangt ook niet meer terug naar de periode waarin ze het gevaar opzocht in wild stromende rivieren. "Heb je een doodswens?, was destijds vaak de reactie van mensen. Of: je bent gek dat je dit doet. Zelf beleefde ik dat anders. Ik zag het niet als gekkenwerk, want ik ontwikkelde vaardigheden en een mentaliteit om steeds de grens te verleggen. Ik maakte altijd een risico-analyse en had vertrouwen. Nu zou ik het niet meer durven om van een waterval af te storten."

Vertrouwen

Wegman heeft nu vertrouwen in haar kwaliteiten op de wildwaterbaan. "Die skills die ik heb opgedaan bij het kanoën op de rivieren, komen me nu goed van pas op de kanoslalom. Ik ben in de jaren na Tokio vierde geworden op het WK, vierde op het EK en ook nog vierde op de European Games. Dat zijn wel iets te veel vierde plaatsen, het is tijd voor een medaille en ik geloof zeker dat het haalbaar is."

Ze kent de olympische wildwaterbaan in Vaires-sur-Marne al redelijk goed. "Elke wildwaterbaan is anders, maar deze bij Parijs heeft een beetje hetzelfde karakter als die in Tokio. De nieuwere banen hebben minder verval en het water stroomt iets minder krachtig, waardoor je meer eigen fysieke kracht nodig hebt om tussen de poorten te varen."

Wegman komt zaterdag in actie in de heats van de kanoslalom (K1).

Meer uit Sport

Rybakina verslaat Swiatek bij WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.

42 minuten geleden
Honkballer Rafaela ontvangt Golden Glove als beste midvelder

NEW YORK (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela van Boston Red Sox is uitgeroepen tot beste midvelder in de American League van de MLB. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Curaçaoënaar de zogenoemde Golden Glove ontvangt.

1 uur geleden
Kipchoge plant marathons op alle continenten, ook Antarctica

NEW YORK (ANP) - Marathonlegende Eliud Kipchoge heeft ambitieuze hardloopplannen voor de komende twee jaar. De bijna 41-jarige Keniaan wil marathons lopen op zeven continenten, inclusief Antarctica. De tweevoudig winnaar van olympisch goud onthulde zijn plannen na de marathon van New York.

4 uur geleden
Matthews (35) fietst nog twee jaar door: voel me 25

MELBOURNE (ANP) - De Australiër Michael Matthews gaat nog zeker twee seizoenen door. De 35-jarige renner heeft zijn contract bij Team Jayco AlUla verlengd tot en met 2027, meldde de Australische WorldTour-formatie.

5 uur geleden
Sinner en Alcaraz in voorbereiding op Australian Open naar Seoul

SEOUL (ANP/AFP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz spelen in aanloop naar de Australian Open een demonstratiewedstrijd. De Italiaan en de Spanjaard nemen het op 10 januari in de buurt van Seoul in Zuid-Korea tegen elkaar op in de 'Hyundai Card Super Match'. "Voor tennisfans uit eigen land is dit de eerste kans om de twee hoogstgeplaatste spelers tegen elkaar te zien strijden", melden de organisatoren maandag.

9 uur geleden
Coste (101) overleden, was oudste nog levende olympisch kampioen

PARIJS (ANP/AFP) - Met de dood van Charles Coste is donderdag de oudste nog levende olympisch kampioen op 101-jarige leeftijd overleden. Dat maakte Marina Ferrari, de Franse minister van Sport, zondag bekend op X. Oud-wielrenner Coste veroverde op de Spelen van Londen 1948 het goud op de ploegenachtervolging.

21 uur geleden
Wennemars beleeft topweekend met pr's en eerste Nederlandse titel

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars is het olympische schaatsseizoen beter dan ooit begonnen. De 23-jarige schaatser van Team Essent verbeterde zichzelf op alle drie de afstanden die hij reed en veroverde zijn eerste Nederlandse titel bij de senioren op de 1000 meter. "Het is voor nu leuk", relativeerde hij deze prestaties ook in dit seizoen.

21 uur geleden