Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VWS: RIVM krijgt dinsdag nog nieuwe levering remdesivir

VWS: RIVM krijgt dinsdag nog nieuwe levering remdesivir

DEN HAAG (ANP) - Het RIVM krijgt dinsdag nog een levering van de virusremmer remdesivir. De nieuwe voorraad moet voldoende zijn voor enkele dagen, afhankelijk van het aantal patiënten in ziekenhuizen dat wordt behandeld voor ernstige coronaklachten. Een woordvoerster van het ministerie van Volksgezondheid zegt dat het gaat om 1169 doses. Per dag zijn nu ongeveer 400 doses nodig.

De huidige voorraad van het medicijn bij het RIVM, dat de voorraad landelijk beheert, raakte zondag op. Ziekenhuizen krijgen daardoor het middel niet meer geleverd. Dat zal nu zo snel mogelijk weer gebeuren, meldt VWS. Ziekenhuizen krijgen het middel van het RIVM als zij daar om verzoeken.

De Europese Commissie onderhandelt met de farmaceut Gilead over de totale voorraad remdevisir voor alle EU-landen. Brussel bedeelt de doses vervolgens toe aan de landen op basis van wat die landen vragen voor hun patiënten, aldus VWS. Nederland onderhandelt niet zelf met de producent, maar moet eerst bij de EC aankloppen. Wereldwijd is er een tekort aan het middel, omdat er meer vraag is dan aanbod.

De woordvoerster van het ministerie benadrukt dat er volgende maand weer voldoende voorraad is van de virusremmer. Er loopt al een aanvraag voor een nieuwe levering.

De oppositie in de Tweede Kamer is kritisch. GroenLinks-voorman Jesse Klaver noemt het tekort "een bevestiging dat het nog steeds misgaat". Het kabinet loopt volgens hem achter de feiten aan, net als eerder met beschermingsmiddelen voor het zorgpersoneel. Wat PvdA-leider Lodewijk Asscher betreft horen virusremmers tot "de basics die gewoon op orde moeten zijn".

Meer uit Gezond

Studie: kwaliteit van kraamzorg staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.

1 dag geleden
Vrouwen vallen vaker en langer uit door stress

SON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.

1 dag geleden
Huisartsenvereniging kritisch over nieuwe website voor abortuspil

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.

1 dag geleden
RIVM: griepepidemie voorbij

BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.

1 week geleden
Hooikoortsklachten nemen af na weken van stijging

UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.

1 week geleden
Argentinië officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie gestapt

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.

1 week geleden
Clara Wichmann in hoger beroep tegen producent borstimplantaten

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.

1 week geleden