
VWS: coronaprik vanaf 2 oktober beschikbaar voor risicogroep
DEN HAAG (ANP) - De coronaprik is vanaf 2 oktober beschikbaar voor mensen die een hoger risico lopen ernstig ziek te worden door corona, meldt het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Het gaat dan onder meer om 60-plussers en zwangeren.
Ook zorgmedewerkers die direct in contact komen met patiënten of cliënten kunnen een coronaprik halen. Het gaat om het meest actueel beschikbare vaccin, het zogeheten XBB-vaccin. Volgens het ministerie kent dit "de meest beschikbare bescherming tegen de huidige varianten van het coronavirus."
Mensen van 60 jaar en ouder ontvangen vanaf 19 september een uitnodigingsbrief voor de coronaprik van het RIVM. Mensen van 18 jaar tot en met 59 jaar die jaarlijks worden uitgenodigd voor de griepprik, zorgmedewerkers en zwangeren krijgen geen uitnodigingsbrief. Zij kunnen vanaf half oktober zelf een afspraak maken bij de GGD.
Minder ziekmakend
Dit geldt ook voor mensen buiten deze groepen die toch gevaccineerd willen worden, bijvoorbeeld wegens een kwetsbaar gezinslid of op advies van een behandelend arts. Het is tot eind december mogelijk om de coronaprik te halen. Daarna blijft de prik beschikbaar voor zwangeren en mensen met een hoog medisch risico die door een arts worden doorverwezen.
Het ministerie wijst erop dat het coronavirus er nog steeds is en kan opleven. De coronaprik is daarom belangrijk voor de mensen met een hoger risico. Dat iedereen in Nederland een prik krijgt, is niet nodig omdat onder de bevolking een brede bescherming tegen corona is opgebouwd. Dit komt door vaccinatie, een doorgemaakte coronabesmetting of een combinatie van beide, aldus het ministerie. Ook is de omikronvariant van het virus minder ziekmakend.
Meer uit Gezond
AMSTERDAM (ANP) - Ruim een op de drie kinderen met ADHD heeft daarnaast ook dyslexie of dyscalculie. Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam concluderen in een studie onder ruim 19.000 kinderen dat de stoornissen op het gebied van lezen, spellen en rekenen niet worden veroorzaakt door de ADHD. Veel waarschijnlijker is het dat de stoornissen een gedeelde genetische oorzaak hebben.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - In Nederland gaan levensgevaarlijke nagemaakte oxycodonpillen rond. In de pillen zit geen oxycodon, maar de potentieel dodelijke stof isotonitazepyne. Het Trimbos-instituut, dat onderzoek doet naar drugsgebruik, heeft dinsdag een waarschuwing verstuurd, een Red Alert. Dat doet het instituut niet vaak. Ook de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) waarschuwt voor de pillen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een op de vijf mensen zegt geen elektronische sigaretten meer te roken sinds het verbod op vapes met smaakjes begin vorig jaar is ingegaan. Dat meldt het RIVM op basis van een eerste evaluatie van het smaakjesverbod, waarvoor ruim vijfhonderd jongvolwassenen en 450 volwassenen zijn ondervraagd. Ongeveer 40 procent van de deelnemers aan het onderzoek zegt het gebruik van e-sigaretten te hebben verminderd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen die nog een spiraaltje van het merk Ballerine hebben om te voorkomen dat ze zwanger raken, en die zich daar zorgen over maken, doen er goed aan om daar met hun huisarts of een specialist over te praten. Ze kunnen dan bijvoorbeeld de Ballerine-spiraal laten weghalen en een ander middel krijgen. Dat zegt minister Fleur Agema (Volksgezondheid) maandag in de uitzending van het programma Radar van AVROTROS.
1 dag geledenLEIDEN (ANP) - De man die zich donderdagmiddag met een mogelijk zeer besmettelijke tropische ziekte bij een huisartsenpost in het Noord-Hollandse Heemskerk meldde, heeft toch geen besmettelijke ziekte. Dat meldt een woordvoerder van het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), waar de man donderdagavond werd opgenomen. Volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Kennemerland blijkt het malaria te zijn.
4 dagen geledenHEEMSKERK (ANP) - Bij een huisartsenpraktijk in Heemskerk (Noord-Holland) heeft zich donderdagmiddag een man gemeld die mogelijk een zeer besmettelijke ziekte heeft, bevestigt een woordvoerder van de veiligheidsregio berichtgeving door NH Nieuws. De praktijk is afgesloten en onder quarantaine geplaatst.
5 dagen geledenKAAPSTAD (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, heeft in Kaapstad aangekondigd dat de EU ruim 4,7 miljard euro gaat investeren in Zuid-Afrika. Daarvan is vier miljard bedoeld voor de financiering van de overgang naar schone energie. De resterende 700 miljoen euro moet worden gebruikt om de productie van vaccins te stimuleren.
5 dagen geleden