VWS: confronterend FNV-rapport, wil gesprekken en nader onderzoek
DEN HAAG (ANP) - De signalen van pesten, intimidatie, discriminatie en andere vormen van ongewenst gedrag op het ministerie van Volksgezondheid die vakbond FNV optekent zijn "wederom confronterend", zegt de top van het ministerie. De hoogste ambtenaar van het departement wijst in een intern bericht op een al aangekondigd medewerkersonderzoek dat meer duidelijkheid moet geven en tot een aanpak moet leiden. Op korte termijn wil het ministerie gesprekken organiseren.
Vakbond FNV kwam dinsdag met een rapport waarin ambtenaren aan de bel trekken over wangedrag op het ministerie. Juist ook de leiding zou zich hieraan schuldig maken.
Interim-secretaris-generaal van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Siebe Riedstra schrijft in een intern bericht dat "onze aandacht en zorg (...) in de eerste plaats" gericht is op het creëren van een prettige en veilige werkomgeving. Hij moedigt ambtenaren op het ministerie aan mee te doen aan het grotere onderzoek dat het departement organiseert. De start van het onderzoek is vertraagd, maar zal niet te lang meer op zich laten wachten, aldus Riedstra. Hij hoopt dat het onderzoek "scherpe en gerichte informatie" biedt "om daadwerkelijk verbeteringen aan te brengen".
Onderzoek
Het onderzoek gaat naar verwachting volgende maand van start, hoewel hierover nog gesprekken lopen. Later dit voorjaar moet daar meer duidelijkheid over komen, evenals de aanpak die op het onderzoek volgt.
Intussen wordt gekeken naar manieren om gesprekken te organiseren, zodat medewerkers hun zorgen kunnen uiten over de werksfeer op het departement. Er zijn ook interne en externe vertrouwenspersonen waar mensen bij kunnen aankloppen, evenals een personeelsraadgever.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is "uitermate laat" dat de BBB aanschuift voor gesprekken over de begroting, zei partijleider Henk Vermeer voordat hij minister van Financiën Eelco Heinen trof. "Dit is extreem op de deadline werken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het invoeren van de avondklok om het coronavirus in te dammen op 23 januari 2021 had beter onderbouwd moeten worden, vindt toenmalig VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff. In gesprek met de parlementaire enquêtecommissie corona zei Dijkhoff dat het kabinet meer oog had kunnen hebben voor de heftigheid van de maatregel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillen in de samenleving die tijdens de coronapandemie zijn ontstaan, zijn volgens Klaas Dijkhoff lastig te overbruggen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei de voormalig VVD-fractievoorzitter dat pogingen daartoe "al snel op wantrouwen stuiten".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De signalen over de maatschappelijke gevolgen van de coronamaatregelen werden nooit gelijkwaardig aan de adviezen van het Outbreak Management Team, aldus Klaas Dijkhoff. De voormalige VVD-fractievoorzitter zei tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona dat eerst maatregelen werden genomen en er daarna pas ruimte was om te kijken naar wat het betekende voor mensen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De brede steun in de Tweede Kamer voor de coronamaatregelen van het kabinet nam af naarmate de pandemie langer duurde, stelde Klaas Dijkhoff tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. De toenmalige VVD-fractievoorzitter zei dat er eerst een gevoel was dat iedereen het kabinet moest steunen vanwege de ernst van het virus.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sigrid Kaag heeft in Zomergasten gezegd dat de Verenigde Staten Nederland tien jaar geleden hebben gevraagd of Kaag zich beschikbaar wilde stellen als mogelijke nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Dat dat niet is gebeurd, komt volgens haar doordat Nederland met andere dingen bezig was.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De gesprekken over de rijksbegroting tussen kabinetsleden en oppositiepartijen gaan de komende dagen verder. Maandag spreekt PRO met zowel de premier als vicepremiers en met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD), melden bronnen aan het ANP.
2 dagen geleden