VW schikt en vergoedt kopers 100.000 sjoemeldiesels in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Volkswagen heeft met drie stichtingen een schikking getroffen over sjoemeldiesels waardoor zo'n 100.000 mensen in Nederland compensatie krijgen. De vergoeding kan variëren van 300 tot 2500 euro, melden Stichting Car Claim, Stichting Diesel Emissions Justice en Volkswagen Group Diesel Efficiency Stichting.
Door de schikking komt een einde aan alle rechtszaken tussen de claimstichtingen en Volkswagen, de Nederlandse importeur en dealers over auto's met de EA189-motor. Naast Volkswagen gaat het ook om nieuwe of gebruikte modellen van de merken Audi, Seat, en Škoda die tussen 2008 en 2015 op de markt kwamen.
In 2015 kwam aan het licht dat Volkswagen dieselauto's had uitgerust met technologie die ervoor zorgde dat de in het lab gemeten uitstoot van stikstofdioxide lager was dan in werkelijkheid. Daarmee heeft het bedrijf kopers van dit soort auto's misleid, oordeelden Nederlandse rechters in verschillende rechtszaken over de sjoemelsoftware.
9 december
Van de compensatiebedragen gaat geen geld meer af voor de claimorganisaties. Hun vergoeding zit al inbegrepen in het totale schikkingsbedrag, legt een woordvoerder van de Consumentenbond uit. Die belangenorganisatie werkte mee aan het akkoord en voerde ook al jaren een juridische strijd rond de sjoemeldiesels.
Het is nog niet bekend hoeveel geld Volkswagen in totaal kwijt is aan de schikking. Dat hangt af van het aantal mensen dat zich aanmeldt met een claim. De hoogte van de schadevergoeding hangt ook af van het model auto, het moment waarop die is gekocht en of het een nieuwe of tweedehands auto betrof. Een claim indienen kan vanaf woensdag tot en met 9 december.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
15 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
16 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
17 uur geleden