VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.
"We zien al in veel markten dat het consumentenvertrouwen afneemt," zegt Martin Sander op een evenement voor de autoindustrie in Londen. Sander is verantwoordelijk voor de verkoop van auto's van Volkswagen en van merken die onder hetzelfde moederbedrijf vallen. "We hadden al veel onzekerheid onder consumenten en dit voegt natuurlijk nog een laag van bezorgdheid toe."
De topman van BMW Oliver Zipse zei donderdag tegen Bloomberg dat de oorlog geen invloed heeft gehad op de toeleveringsketens of de verkoop van het bedrijf. "Op dit moment hebben we geen onderbrekingen in onze productie of in onze markten", aldus Zipse. Hoewel de toeleveringsketens nog niet zijn geraakt door het conflict met Iran, zijn de economische activiteiten in het Midden-Oosten "in feite stilgevallen", zei Sander.
Verkoop van auto's vertraagd
De directrice van Volvo in het Verenigd Koninkrijk, Nicole Melillo Shaw, zei dat ze bang is dat door onzekerheid bij consumenten de aankoop van auto's flink vertraagd of zelfs stopt. "Als ik het niet per se nodig heb en ik ook te maken heb met andere zorgen, zoals stijgende kosten van levensonderhoud, dan koop ik misschien geen nieuwe auto", aldus Shaw.
De verkopen van Europese automakers op de Europese markt staan ook onder druk. Concurrerende Chinese automakers winnen steeds meer klanten met goedkopere elektrische modellen, waardoor de verkoopcijfers van Europese fabrikanten verder worden bedreigd.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, zijn verkeerd geïnstalleerd en moeten worden gerepareerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
7 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.
9 uur geleden