Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VW en Foxconn houden fabrieken open in lockdownstad Chengdu

VW en Foxconn houden fabrieken open in lockdownstad Chengdu

CHENGDU (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse autofabrikant Volkswagen en de Taiwanese Apple-partner Foxconn houden hun fabrieken in Chengdu draaiende tijdens de coronalockdown in de Chinese miljoenenstad. De medewerkers van automaker VW, die samen met zijn lokale partner China FAW Group een fabriek heeft in de stad, blijven via een zogeheten gesloten systeem op het bedrijfsterrein en mogen geen contact hebben met buitenstaanders.

Ook Foxconn, dat de iPhone en andere apparaten van het Amerikaanse techbedrijf Apple maakt, past deze methode toe om de productie in de stad tijdens de lockdown voort te zetten. De methode werd voor het eerst gebruikt tijdens de Olympische Winterspelen in Peking als een manier om atleten en ondersteunend personeel gescheiden te houden van de rest van de bevolking. Het gesloten systeem vereist doorgaans dat bedrijven alleen personeel mogen inzetten dat op het fabrieksterrein verblijft en regelmatig wordt getest op het coronavirus.

Tijdens eerdere lockdowns in Shanghai mochten bedrijven ook open blijven door middel van zo'n gesloten systeem. Onder meer een fabriek van Tesla kon op die manier blijven produceren. Fabrieken die geen eigen woonruimte voor werknemers hadden richtten een deel van de fabrieksruimte in als slaapplaats, waarbij arbeiders ook op de grond zouden hebben geslapen.

Economisch centrum

Chengdu is de hoofdstad van de provincie Sichuan en is een belangrijk economisch centrum. De stad is een belangrijk centrum voor industriebedrijven als de Chinese autobouwer Geely en de Japanse autoproducent Toyota. De fabriek in Sichuan van het Zweedse automerk Volvo Cars, dat eigendom is van Geely, heeft de productie opgeschort vanwege de lockdown. De twee fabrieken van het Japanse Hitachi in Chengdu, waar liften en roltrappen worden gemaakt, hebben de productie op last van de Chinese autoriteiten teruggeschroefd.

De inwoners van Chengdu zitten sinds donderdag in een lockdown en worden de komende dagen massaal getest op het coronavirus. Het is onduidelijk of de lockdown wordt opgeheven als de testcampagne in de loop van zondag is afgerond. De economische schade is afhankelijk van de duur van de lockdown. De stad, die afgelopen weken al werd getroffen door extreme droogte en overstromingen, is goed voor 1,7 procent van het bruto binnenlands product van China.

Meer uit Financieel

Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiƫn heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

44 minuten geleden
AEX-index met nieuwe verliesbeurt het weekend in door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.

2 uur geleden
Topman Pinterest wil ban sociale media voor kinderen onder 16

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.

2 uur geleden
Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

4 uur geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

4 uur geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

5 uur geleden