VW en Foxconn houden fabrieken open in lockdownstad Chengdu
CHENGDU (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse autofabrikant Volkswagen en de Taiwanese Apple-partner Foxconn houden hun fabrieken in Chengdu draaiende tijdens de coronalockdown in de Chinese miljoenenstad. De medewerkers van automaker VW, die samen met zijn lokale partner China FAW Group een fabriek heeft in de stad, blijven via een zogeheten gesloten systeem op het bedrijfsterrein en mogen geen contact hebben met buitenstaanders.
Ook Foxconn, dat de iPhone en andere apparaten van het Amerikaanse techbedrijf Apple maakt, past deze methode toe om de productie in de stad tijdens de lockdown voort te zetten. De methode werd voor het eerst gebruikt tijdens de Olympische Winterspelen in Peking als een manier om atleten en ondersteunend personeel gescheiden te houden van de rest van de bevolking. Het gesloten systeem vereist doorgaans dat bedrijven alleen personeel mogen inzetten dat op het fabrieksterrein verblijft en regelmatig wordt getest op het coronavirus.
Tijdens eerdere lockdowns in Shanghai mochten bedrijven ook open blijven door middel van zo'n gesloten systeem. Onder meer een fabriek van Tesla kon op die manier blijven produceren. Fabrieken die geen eigen woonruimte voor werknemers hadden richtten een deel van de fabrieksruimte in als slaapplaats, waarbij arbeiders ook op de grond zouden hebben geslapen.
Economisch centrum
Chengdu is de hoofdstad van de provincie Sichuan en is een belangrijk economisch centrum. De stad is een belangrijk centrum voor industriebedrijven als de Chinese autobouwer Geely en de Japanse autoproducent Toyota. De fabriek in Sichuan van het Zweedse automerk Volvo Cars, dat eigendom is van Geely, heeft de productie opgeschort vanwege de lockdown. De twee fabrieken van het Japanse Hitachi in Chengdu, waar liften en roltrappen worden gemaakt, hebben de productie op last van de Chinese autoriteiten teruggeschroefd.
De inwoners van Chengdu zitten sinds donderdag in een lockdown en worden de komende dagen massaal getest op het coronavirus. Het is onduidelijk of de lockdown wordt opgeheven als de testcampagne in de loop van zondag is afgerond. De economische schade is afhankelijk van de duur van de lockdown. De stad, die afgelopen weken al werd getroffen door extreme droogte en overstromingen, is goed voor 1,7 procent van het bruto binnenlands product van China.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
3 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
7 uur geleden