Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VW denkt niet alleen aan beursgang Porsche, maar ook voor accutak

VW denkt niet alleen aan beursgang Porsche, maar ook voor accutak

WOLFSBURG (ANP/BELGA/DPA) - Volkswagen denkt dat sportwagenmerk Porsche voor het einde van het jaar een eigen beursnotering kan krijgen. Ook de batterijentak zou in een later stadium een beursgang kunnen maken, gaf financieel directeur Arno Antlitz aan. Dat heeft echter nog geen prioriteit voor Volkswagen.

Eerder deze week kwam al naar buiten dat Volkswagen een minderheidsbelang in Porsche naar de beurs zou willen brengen. De opbrengst van die aandelenverkoop zou dan gebruikt kunnen worden voor de overgang naar elektrisch rijden. Of de beursgang er ook komt is afhankelijk van een onderzoek dat momenteel loopt, aldus Antlitz. In de zomer kan dan een beslissing worden genomen of de voorbereidingen op een beursgang worden gestart en in de herfst kan dan een definitieve beslissing volgen.

Behalve extra geld zou de stap Porsche ook meer autonomie opleveren. Volgens VW-topman Herbert Diess heeft het sportwagenmerk dan meer vrijheid om zijn eigen beslissingen te nemen.

Volkswagen heeft al een eigen batterijendochter en zoekt naar partners die mee willen investeren. Dat zou uiteindelijk ook via een gedeeltelijke beursgang kunnen lopen. VW wil ook de technologie voor de ontwikkeling van elektrische auto's bundelen met die van leverancier Bosch. De twee bedrijven denken ook aan een gezamenlijke onderneming.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger door hoop op einde shutdown VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. De stemming onder beleggers op Wall Street werd gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

18 minuten geleden
VNO-NCW-voorzitter Thijssen vertrekt volgend jaar naar TU Delft

DEN HAAG (ANP) - Ingrid Thijssen vertrekt per 1 maart na zo'n zes jaar als voorzitter van werkgeversvereniging VNO-NCW. Thijssen gaat dan aan de slag als bestuursvoorzitter van de TU Delft.

2 uur geleden
Ultimatum aan Nederlandse rederijen om beloning zeevaarders

DEN HAAG (ANP) - De Stichting Equal Justice Equal Pay stelt een ultimatum aan Nederlandse rederijen over de ongelijke beloning van zeevaarders uit Indonesië en de Filipijnen op Nederlandse schepen. De stichting wil dat rederijen gehoor geven aan een uitspraak van het College voor de Rechten van de Mens uit augustus. Daarin oordeelde het college dat Filipijnse en Indonesische zeevaarders worden gediscrimineerd als het gaat om hun beloning. Zij ontvangen aanzienlijk minder loon dan hun Europese collega's aan boord.

3 uur geleden
Duitse minister wil meer lithium uit Bolivia halen

LA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.

5 uur geleden
Groep FNV'ers wil dat Asscher en Heerts praten met Ledenparlement

UTRECHT (ANP) - Het verzoek om meer macht door de tijdelijke toezichthouders van FNV is bij een groep vakbondsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Ze zijn een petitie begonnen, waarin ze toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts oproepen om niet hervormingen door te drukken, maar het gesprek aan te gaan met het Ledenparlement.

6 uur geleden
Hoop bij beleggers op einde shutdown overheid VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag hoger geopend, net als de beurzen elders in Europa. Beleggers hopen op een einde van de shutdown van de Amerikaanse federale overheid die nu al veertig dagen duurt. Het is daarmee de langste shutdown in de Verenigde Staten ooit.

6 uur geleden
Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

8 uur geleden