
VW denkt niet alleen aan beursgang Porsche, maar ook voor accutak
WOLFSBURG (ANP/BELGA/DPA) - Volkswagen denkt dat sportwagenmerk Porsche voor het einde van het jaar een eigen beursnotering kan krijgen. Ook de batterijentak zou in een later stadium een beursgang kunnen maken, gaf financieel directeur Arno Antlitz aan. Dat heeft echter nog geen prioriteit voor Volkswagen.
Eerder deze week kwam al naar buiten dat Volkswagen een minderheidsbelang in Porsche naar de beurs zou willen brengen. De opbrengst van die aandelenverkoop zou dan gebruikt kunnen worden voor de overgang naar elektrisch rijden. Of de beursgang er ook komt is afhankelijk van een onderzoek dat momenteel loopt, aldus Antlitz. In de zomer kan dan een beslissing worden genomen of de voorbereidingen op een beursgang worden gestart en in de herfst kan dan een definitieve beslissing volgen.
Behalve extra geld zou de stap Porsche ook meer autonomie opleveren. Volgens VW-topman Herbert Diess heeft het sportwagenmerk dan meer vrijheid om zijn eigen beslissingen te nemen.
Volkswagen heeft al een eigen batterijendochter en zoekt naar partners die mee willen investeren. Dat zou uiteindelijk ook via een gedeeltelijke beursgang kunnen lopen. VW wil ook de technologie voor de ontwikkeling van elektrische auto's bundelen met die van leverancier Bosch. De twee bedrijven denken ook aan een gezamenlijke onderneming.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.
5 uur geledenLIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.
6 uur geledenLEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.
7 uur geleden