VVV ziet door uitspraak rechter groot deel schuldenlast verdwijnen
VENLO (ANP) - VVV-Venlo raakt een groot deel van de schuldenlast kwijt. Dat is het gevolg van een uitspraak van de rechtbank, die bepaalde dat schuldeisers die niet instemden met een voorstel van VVV alsnog verplicht zijn om met het akkoord mee te gaan. Dat meldt VVV.
De Limburgse voetbalclub leed vorig seizoen een verlies van 2 miljoen euro. Om een faillissement te voorkomen, startte VVV een procedure in het kader van de zogenoemde Wet Homologatie Onderhands Akkoord (WHOA). Het doel van de wet is om ondernemingen met gezonde bedrijfsactiviteiten, die door een zware schuldenlast failliet dreigen te gaan, te helpen met reorganiseren.
Door gebruik te maken van de regeling wilde VVV via een akkoord met alle crediteuren en de belastingdienst schuldenvrij en toekomstbestendig worden. Dat traject is nu succesvol afgerond, mede doordat de aandeelhouders garant staan voor eventuele tekorten in de toekomst.
"Met de succesvolle afronding van het WHOA-traject is de eerste stap in de juiste richting gezet. Het is echter een feit dat we de tering naar de nering moeten blijven zetten", zegt Ruud Timmermans, algemeen directeur van VVV. "De komende maanden zal duidelijk worden welke consequenties dit heeft op organisatorisch en sportief vlak. VVV heeft ook na deze succesvolle procedure nog altijd financiële uitdagingen, maar vanaf nu kunnen we in ieder geval echt gaan bouwen aan een financieel gezonde toekomst voor de club."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
14 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
16 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
16 uur geleden