VVV ziet door uitspraak rechter groot deel schuldenlast verdwijnen
VENLO (ANP) - VVV-Venlo raakt een groot deel van de schuldenlast kwijt. Dat is het gevolg van een uitspraak van de rechtbank, die bepaalde dat schuldeisers die niet instemden met een voorstel van VVV alsnog verplicht zijn om met het akkoord mee te gaan. Dat meldt VVV.
De Limburgse voetbalclub leed vorig seizoen een verlies van 2 miljoen euro. Om een faillissement te voorkomen, startte VVV een procedure in het kader van de zogenoemde Wet Homologatie Onderhands Akkoord (WHOA). Het doel van de wet is om ondernemingen met gezonde bedrijfsactiviteiten, die door een zware schuldenlast failliet dreigen te gaan, te helpen met reorganiseren.
Door gebruik te maken van de regeling wilde VVV via een akkoord met alle crediteuren en de belastingdienst schuldenvrij en toekomstbestendig worden. Dat traject is nu succesvol afgerond, mede doordat de aandeelhouders garant staan voor eventuele tekorten in de toekomst.
"Met de succesvolle afronding van het WHOA-traject is de eerste stap in de juiste richting gezet. Het is echter een feit dat we de tering naar de nering moeten blijven zetten", zegt Ruud Timmermans, algemeen directeur van VVV. "De komende maanden zal duidelijk worden welke consequenties dit heeft op organisatorisch en sportief vlak. VVV heeft ook na deze succesvolle procedure nog altijd financiële uitdagingen, maar vanaf nu kunnen we in ieder geval echt gaan bouwen aan een financieel gezonde toekomst voor de club."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
2 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
5 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
5 uur geleden