VVV-Venlo verkoopt spits Venema voor 'mooi bedrag' aan Fransen
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft aanvaller Nick Venema voor een "mooi bedrag" aan de Franse Ligue 2-club Valenciennes FC verkocht. De club uit de Keuken Kampioen Divisie wilde de 24-jarige spits graag behouden, maar kreeg naar eigen zeggen "een aanbod waar we simpelweg geen nee tegen kunnen zeggen". Venema had nog een contract voor twee jaar in Venlo.
"Na Ennio van der Gouw verkopen we opnieuw voor een mooi bedrag een speler die we een jaar geleden transfervrij binnen hebben gehaald", reageert interim-technisch manager Marc van Hintum. "Dus ondanks dat het jammer is om afscheid te nemen van Nick is dit een hele mooie transfer voor hem en voor de club." Doelman Van der Gouw vertrok vorige maand naar Zulte Waregem.
VVV huurde Venema eerst een halfjaar van FC Utrecht en nam hem een jaar geleden definitief over. In 58 wedstrijden voor de Limburgers scoorde de spits 21 keer. "Ik ben blij dat ik een transfer kan maken naar een grote competitie in een groot voetballand", zegt Venema zelf over het ondertekenen van een contract voor drie jaar op het tweede niveau van Frankrijk.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
16 uur geleden