VVV-Venlo ten koste van NEC naar halve finales KNVB-beker
ALMELO (ANP) - VVV-Venlo heeft woensdag de halve finales bereikt van de strijd om de KNVB-beker. De nummer 14 van de eredivisie had de grootste moeite met eerstedivisionist NEC, dat vanwege de onbespeelbaarheid van het eigen veld was uitgeweken naar Almelo. De winnende treffer (1-2) viel in de verlenging. Debutant Meritan Shabani, gehuurd van Wolverhampton Wanderers, schoot in de 105e minuut raak. VVV-Venlo gaat in de halve finales op bezoek bij Vitesse.
De Griek Georgios Giakoumakis, in de eredivisie al goed voor 22 doelpunten, had de score geopend in Almelo. Hij kreeg in de 23e minuut de bal voor de voeten na een van richting veranderd schot van Christos Donis. Na een klein uur was het weer gelijk via Rangelo Janga, die zich knap vrij draaide en raak schoot.
Na de 1-1 was Elayis Tavsan met twee schoten nog dreigend namens NEC, aan de andere kant miste vlak voor tijd Vito van Crooy de kans het duel met een kopbal te beslissen. In de verlenging was Giakoumakis nu eens niet de doelpuntenmaker maar de aangever. De 21-jarige Duitser Shabani, die in het verleden al twee competitieduels speelde voor Bayern München, schoot uit een pass van de Griek raak in de korte hoek.
Het is de derde keer in de clubgeschiedenis dat VVV de halve finales van het bekertoernooi bereikt. De laatste keer gebeurde dat in 1988 toen provinciegenoot Roda JC de Venlonaren uit de finale hield. VVV won de KNVB-beker in 1959.
Met Vitesse treft de ploeg begin maart voor het eerst in deze jaargang een club uit de eredivisie. Eerder schakelden de Venlonaren FC Den Bosch, Almere City FC en Go Ahead Eagles uit.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.
27 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
4 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
6 uur geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
19 uur geleden