Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVV-Venlo ten koste van NEC naar halve finales KNVB-beker

VVV-Venlo ten koste van NEC naar halve finales KNVB-beker

ALMELO (ANP) - VVV-Venlo heeft woensdag de halve finales bereikt van de strijd om de KNVB-beker. De nummer 14 van de eredivisie had de grootste moeite met eerstedivisionist NEC, dat vanwege de onbespeelbaarheid van het eigen veld was uitgeweken naar Almelo. De winnende treffer (1-2) viel in de verlenging. Debutant Meritan Shabani, gehuurd van Wolverhampton Wanderers, schoot in de 105e minuut raak. VVV-Venlo gaat in de halve finales op bezoek bij Vitesse.

De Griek Georgios Giakoumakis, in de eredivisie al goed voor 22 doelpunten, had de score geopend in Almelo. Hij kreeg in de 23e minuut de bal voor de voeten na een van richting veranderd schot van Christos Donis. Na een klein uur was het weer gelijk via Rangelo Janga, die zich knap vrij draaide en raak schoot.

Na de 1-1 was Elayis Tavsan met twee schoten nog dreigend namens NEC, aan de andere kant miste vlak voor tijd Vito van Crooy de kans het duel met een kopbal te beslissen. In de verlenging was Giakoumakis nu eens niet de doelpuntenmaker maar de aangever. De 21-jarige Duitser Shabani, die in het verleden al twee competitieduels speelde voor Bayern München, schoot uit een pass van de Griek raak in de korte hoek.

Het is de derde keer in de clubgeschiedenis dat VVV de halve finales van het bekertoernooi bereikt. De laatste keer gebeurde dat in 1988 toen provinciegenoot Roda JC de Venlonaren uit de finale hield. VVV won de KNVB-beker in 1959.

Met Vitesse treft de ploeg begin maart voor het eerst in deze jaargang een club uit de eredivisie. Eerder schakelden de Venlonaren FC Den Bosch, Almere City FC en Go Ahead Eagles uit.

Meer uit Voetbal

Rutten stopt na vijf jaar als technisch adviseur bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.

45 minuten geleden
Argentinië houdt ondanks verloren WK-finale nationale feestdag

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.

1 uur geleden
Nederlands elftal ontvangt op WK van FIFA de Fair Play Award

EAST RUTHERFORD (ANP) - Het Nederlands elftal was op het wereldkampioenschap voetbal de meest sportieve ploeg. Dat is het oordeel van de FIFA, die na afloop van de finale tussen Spanje en Argentinië (1-0) bekendmaakte dat Oranje de Fair Play Award won.

9 uur geleden
Trump en Infantino overhandigen wereldbeker aan Spanjaard Rodri

EAST RUTHERFORD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in de Nederlandse nacht van zondag op maandag samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de wereldbeker uitgereikt aan Rodri, de Spaanse aanvoerder en beste speler van het WK. Spanje versloeg Argentinië in de finale van het grootste WK ooit in East Rutherford na verlenging met 1-0. Spanje werd voor de tweede keer wereldkampioen.

9 uur geleden
Messi in tranen na verlies finale van zijn zesde WK voetbal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in tranen afscheid genomen van zijn zesde WK voetbal. De spelmaker van Argentinië verloor in de eindstrijd in East Rutherford na verlenging met 1-0 van Spanje. Messi werd in 2022 wel wereldkampioen met zijn land toen de Argentijnen na strafschoppen wonnen van Frankrijk.

10 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente 'heel erg trots' op zijn elftal

EAST RUTHERFORD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente is "heel erg trots" op zijn voetballers die in East Rutherford wereldkampioen werden door Argentinië te verslaan (1-0). "Dit is een hele goede generatie voetballers. We zijn altijd in onze ideeën blijven geloven", zei de bondscoach in een flashinterview op het veld. "Het is een hele sterke groep met veel potentie en talent. Ik ben er trots op dat ik deze groep mocht leiden."

10 uur geleden
Mbappé topscorer van WK 2026 en WK-topscorer aller tijden

MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé (27) is met tien doelpunten topscorer van het WK voetbal geworden. Lionel Messi (39), die in de WK-finale op zondag niet tot scoren kwam, eindigde met acht treffers op de tweede plaats. Spanje won de finale met 1-0 na verlenging van Argentinië door een doelpunt van Ferran Torres.

10 uur geleden