Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVV-Venlo ten koste van NEC naar halve finales KNVB-beker

VVV-Venlo ten koste van NEC naar halve finales KNVB-beker

ALMELO (ANP) - VVV-Venlo heeft woensdag de halve finales bereikt van de strijd om de KNVB-beker. De nummer 14 van de eredivisie had de grootste moeite met eerstedivisionist NEC, dat vanwege de onbespeelbaarheid van het eigen veld was uitgeweken naar Almelo. De winnende treffer (1-2) viel in de verlenging. Debutant Meritan Shabani, gehuurd van Wolverhampton Wanderers, schoot in de 105e minuut raak. VVV-Venlo gaat in de halve finales op bezoek bij Vitesse.

De Griek Georgios Giakoumakis, in de eredivisie al goed voor 22 doelpunten, had de score geopend in Almelo. Hij kreeg in de 23e minuut de bal voor de voeten na een van richting veranderd schot van Christos Donis. Na een klein uur was het weer gelijk via Rangelo Janga, die zich knap vrij draaide en raak schoot.

Na de 1-1 was Elayis Tavsan met twee schoten nog dreigend namens NEC, aan de andere kant miste vlak voor tijd Vito van Crooy de kans het duel met een kopbal te beslissen. In de verlenging was Giakoumakis nu eens niet de doelpuntenmaker maar de aangever. De 21-jarige Duitser Shabani, die in het verleden al twee competitieduels speelde voor Bayern München, schoot uit een pass van de Griek raak in de korte hoek.

Het is de derde keer in de clubgeschiedenis dat VVV de halve finales van het bekertoernooi bereikt. De laatste keer gebeurde dat in 1988 toen provinciegenoot Roda JC de Venlonaren uit de finale hield. VVV won de KNVB-beker in 1959.

Met Vitesse treft de ploeg begin maart voor het eerst in deze jaargang een club uit de eredivisie. Eerder schakelden de Venlonaren FC Den Bosch, Almere City FC en Go Ahead Eagles uit.

Meer uit Voetbal

Media: FIFA-baas Infantino houdt crisisoverleg op woensdag

LONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.

7 uur geleden
Sterk NEC houdt Olympiakos op gelijkspel in Griekenland

PIRAEUS (ANP) - NEC heeft in zijn eerste Europese wedstrijd sinds begin 2009 Olympiakos Piraeus in Griekenland op een gelijkspel gehouden. Het duel tussen de nummer 3 van de Eredivisie van afgelopen seizoen en de Griekse topploeg in de derde voorronde van de Champions League eindigde in 0-0. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag in stadion De Goffert.

10 uur geleden
AZ breekt contract Goes open en verlengt tot medio 2030

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Wouter Goes langer aan zich gebonden. Het contract van de 22-jarige verdediger werd opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. De oude overeenkomst liep medio 2028 af.

12 uur geleden
Fransman Renard nieuwe bondscoach van voetballers Ivoorkust

ABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.

15 uur geleden
Bondscoach Kaapverdië wordt clubcoach in Marokko

BERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.

18 uur geleden
FIFA verwacht geen reactie Infantino op aanhoudende kritiek

ZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.

19 uur geleden
FIFA ontkent belletjes Infantino naar Trump voor steun

ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.

20 uur geleden