Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVV-Venlo ontslaat trainer De Koning

VVV-Venlo ontslaat trainer De Koning

VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft hoofdtrainer Hans de Koning met nog acht speelronden op het programma ontslagen. De 60-jarige De Koning wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige resultaten van de afgelopen weken. De Limburgse club verloor de laatste zeven competitieduels. Afgelopen weekend ging het thuisduel met provinciegenoot Fortuna Sittard met 3-1 verloren.

VVV zakte daardoor naar de vijftiende plek op de ranglijst en staat nog maar 1 punt boven de degradatiezone. De Koning werd in december 2019 aangesteld als hoofdtrainer bij VVV; hij volgde halverwege het seizoen 2019-2020 de ontslagen Robert Maaskant op. Vorige maand werd al bekend dat beide partijen na dit seizoen uit elkaar zouden gaan.

"Na zorgvuldig overleg hebben wij de beslissing moeten nemen om per direct afscheid te nemen van Hans", aldus technisch manager Stan Valckx. "Wij menen dat, na het uitblijven van recente sportieve resultaten, we nu actie moesten ondernemen om een kentering teweeg te brengen in de neerwaartse spiraal waarin we momenteel op sportief vlak zitten. Het allerbelangrijkste is namelijk dat we VVV-Venlo voor de Eredivisie behouden. Al met al een vervelend besluit, dat overigens niets afdoet aan het feit dat wij Hans zeer dankbaar zijn voor wat hij in zijn tijd bij de club heeft neergezet en bereikt."

Pieken en dalen

Vorig seizoen stond VVV op de dertiende plek toen de competitie als gevolg van het coronavirus werd afgebroken. Dit seizoen verloor VVV thuis met 13-0 van Ajax. Dat betekende de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie. De club uit Venlo reikte wel tot de halve finales van de KNVB-beker, waarin Vitesse met 2-0 te sterk bleek.

VVV, dat met de Griek Georgios Giakoumakis de topscorer van de Eredivisie in de ploeg heeft, wacht zondag de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. VVV hoopt voor die tijd een nieuwe hoofdtrainer te hebben aangesteld.

De Koning, een voormalig doelman, werkte eerder bij onder meer Helmond Sport, FC Volendam, Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk. Hij is de zesde ontslagen trainer van het seizoen in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Oostenrijk verslaat WK-debutant Jordanië moeizaam op het WK

SAN FRANCISCO (ANP) - Oostenrijk is moeizaam aan het wereldkampioenschap voetbal begonnen. Het elftal van bondscoach Ralf Rangnick, die vorige week zijn contract verlengde tot en met het Europees kampioenschap van 2028, won in de groepsfase met 3-1 van Jordanië. Voor Jordanië is het de eerste deelname aan de mondiale titelstrijd.

3 uur geleden
Zweden vertrouwt ook tegen Oranje op spitsenduo Gyökeres en Isak

HOUSTON (ANP) - Zweden kijkt met vertrouwen uit naar de ontmoeting met het Nederlands elftal van zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal. In amper negen maanden tijd heeft cynisme bij de Scandinaviërs plaatsgemaakt voor hoop en enthousiasme. Bondscoach Graham Potter verving in oktober de ontslagen Jon Dahl Tomasson, bereikte via een zijdeur alsnog het WK en vertrouwt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico op zijn twee topspitsen uit de Premier League: Viktor Gyökeres van Arsenal en Alexander Isak van Liverpool.

4 uur geleden
Zelfs Messi kan amper bevatten hoe goed hij aan WK is begonnen

KANSAS CITY (ANP/DPA) - Lionel Messi (38) kan amper bevatten hoe goed hij aan het WK voetbal is begonnen. "Als kind had ik me nooit kunnen voorstellen wat ik allemaal zou gaan meemaken", zei Messi na afloop van Argentinië - Algerije (3-0) in de mixed zone van het Kansas City Stadium.

5 uur geleden
Argentijnse coach Scaloni geëmotioneerd door glansoptreden Messi

KANSAS CITY (ANP) - Het emotioneerde de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni om naar Lionel Messi te kijken. "Messi is 38 jaar. Het is moeilijk uit te leggen. Het emotioneert. Het is ongelooflijk", zei Scaloni na de 3-0-overwinning van Argentinië op Algerije waarin Messi drie keer scoorde.

5 uur geleden
Messi schiet Argentinië met drie treffers naar zege op Algerije

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi (38) is zijn zesde en laatste WK voetbal sensationeel begonnen. Twintig jaar na zijn WK-debuut in Duitsland maakte de superster alle doelpunten voor Argentinië in de met 3-0 gewonnen eerste groepswedstrijd tegen Algerije. Het uitverkochte Kansas City Stadium juichte Messi massaal toe tijdens de eerste passen van zijn 'Last Dance' in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Messi scoort drie keer en evenaart WK-topscorer Klose

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi is gedeeld topscorer aller tijden op het wereldkampioenschap voetbal. De 38-jarige Argentijn maakte in de groepswedstrijd tegen Algerije in Kansas City drie doelpunten, een voor de rust en twee erna.

7 uur geleden
Uitblinker Haaland: alle Noren blij, nu kunnen ze feestvieren

FOXBOROUGH (ANP) - Erling Haaland heeft een goed gevoel overgehouden aan de zege van Noorwegen in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Irak (4-1). De 25-jarige topscorer van Manchester City scoorde tweemaal en leverde de assist op het laatste doelpunt van de ingevallen Leo Østigård.

8 uur geleden