VVV-Venlo ontslaat trainer De Koning
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft hoofdtrainer Hans de Koning met nog acht speelronden op het programma ontslagen. De 60-jarige De Koning wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige resultaten van de afgelopen weken. De Limburgse club verloor de laatste zeven competitieduels. Afgelopen weekend ging het thuisduel met provinciegenoot Fortuna Sittard met 3-1 verloren.
VVV zakte daardoor naar de vijftiende plek op de ranglijst en staat nog maar 1 punt boven de degradatiezone. De Koning werd in december 2019 aangesteld als hoofdtrainer bij VVV; hij volgde halverwege het seizoen 2019-2020 de ontslagen Robert Maaskant op. Vorige maand werd al bekend dat beide partijen na dit seizoen uit elkaar zouden gaan.
"Na zorgvuldig overleg hebben wij de beslissing moeten nemen om per direct afscheid te nemen van Hans", aldus technisch manager Stan Valckx. "Wij menen dat, na het uitblijven van recente sportieve resultaten, we nu actie moesten ondernemen om een kentering teweeg te brengen in de neerwaartse spiraal waarin we momenteel op sportief vlak zitten. Het allerbelangrijkste is namelijk dat we VVV-Venlo voor de Eredivisie behouden. Al met al een vervelend besluit, dat overigens niets afdoet aan het feit dat wij Hans zeer dankbaar zijn voor wat hij in zijn tijd bij de club heeft neergezet en bereikt."
Pieken en dalen
Vorig seizoen stond VVV op de dertiende plek toen de competitie als gevolg van het coronavirus werd afgebroken. Dit seizoen verloor VVV thuis met 13-0 van Ajax. Dat betekende de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie. De club uit Venlo reikte wel tot de halve finales van de KNVB-beker, waarin Vitesse met 2-0 te sterk bleek.
VVV, dat met de Griek Georgios Giakoumakis de topscorer van de Eredivisie in de ploeg heeft, wacht zondag de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. VVV hoopt voor die tijd een nieuwe hoofdtrainer te hebben aangesteld.
De Koning, een voormalig doelman, werkte eerder bij onder meer Helmond Sport, FC Volendam, Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk. Hij is de zesde ontslagen trainer van het seizoen in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tyrell Malacia zet zijn voetballoopbaan voort in de Verenigde Staten. De 27-jarige linkervleugelverdediger heeft een contract tot de zomer van 2027 ondertekend bij FC Cincinnati.
5 uur geleden