Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVV-Venlo ontslaat trainer De Koning

VVV-Venlo ontslaat trainer De Koning

VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft hoofdtrainer Hans de Koning met nog acht speelronden op het programma ontslagen. De 60-jarige De Koning wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige resultaten van de afgelopen weken. De Limburgse club verloor de laatste zeven competitieduels. Afgelopen weekend ging het thuisduel met provinciegenoot Fortuna Sittard met 3-1 verloren.

VVV zakte daardoor naar de vijftiende plek op de ranglijst en staat nog maar 1 punt boven de degradatiezone. De Koning werd in december 2019 aangesteld als hoofdtrainer bij VVV; hij volgde halverwege het seizoen 2019-2020 de ontslagen Robert Maaskant op. Vorige maand werd al bekend dat beide partijen na dit seizoen uit elkaar zouden gaan.

"Na zorgvuldig overleg hebben wij de beslissing moeten nemen om per direct afscheid te nemen van Hans", aldus technisch manager Stan Valckx. "Wij menen dat, na het uitblijven van recente sportieve resultaten, we nu actie moesten ondernemen om een kentering teweeg te brengen in de neerwaartse spiraal waarin we momenteel op sportief vlak zitten. Het allerbelangrijkste is namelijk dat we VVV-Venlo voor de Eredivisie behouden. Al met al een vervelend besluit, dat overigens niets afdoet aan het feit dat wij Hans zeer dankbaar zijn voor wat hij in zijn tijd bij de club heeft neergezet en bereikt."

Pieken en dalen

Vorig seizoen stond VVV op de dertiende plek toen de competitie als gevolg van het coronavirus werd afgebroken. Dit seizoen verloor VVV thuis met 13-0 van Ajax. Dat betekende de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie. De club uit Venlo reikte wel tot de halve finales van de KNVB-beker, waarin Vitesse met 2-0 te sterk bleek.

VVV, dat met de Griek Georgios Giakoumakis de topscorer van de Eredivisie in de ploeg heeft, wacht zondag de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. VVV hoopt voor die tijd een nieuwe hoofdtrainer te hebben aangesteld.

De Koning, een voormalig doelman, werkte eerder bij onder meer Helmond Sport, FC Volendam, Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk. Hij is de zesde ontslagen trainer van het seizoen in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Reuters: voldoende steun Infantino om voorzitter FIFA te blijven

ZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.

1 uur geleden
Kostić vervangt bij PSV geschorste Mauro, ook basisplaats Wanner

EINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.

1 uur geleden
AZ mist middenvelder Smit ook in thuiswedstrijd tegen Willem II

ALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.

3 uur geleden
Voorzitter Marokkaanse voetbalbond: WK-finale in buurt Casablanca

RABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.

3 uur geleden
Ziyech vervolgt voetballoopbaan bij Braziliaanse club Botafogo

RIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.

4 uur geleden
Ook Franse voetbalbond trekt openlijk steun voor Infantino in

PARIJS (ANP) - Ook de Franse voetbalbond (FFF) heeft openlijk het vertrouwen in FIFA-baas Gianni Infantino opgezegd. De FFF trekt de steun in voor de herverkiezing van Infantino als voorzitter van de mondiale bond. Dat besluit is donderdag genomen tijdens een bijeenkomst van het dagelijks bestuur onder leiding van bondsvoorzitter Philippe Diallo.

5 uur geleden
Pochettino claimt titel uit 2016/2017 voor Spurs na straf Chelsea

LONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mauricio Pochettino vindt dat Chelsea de titel in de Premier League van het seizoen 2016/2017 moet worden afgenomen. Tottenham Hotspur, de nummer twee in die jaargang, moet vervolgens de titel worden toegekend. De huidige bondscoach van de Verenigde Staten was in het bewuste seizoen de coach van de Spurs.

6 uur geleden