
VVV pakt ook een punt bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - VVV-Venlo heeft in de strijd tegen degradatie uit de eredivisie weer een punt gepakt. Zonder de geopereerde trainer Hans de Koning speelde VVV met 1-1 gelijk bij sc Heerenveen. De Limburgse ploeg is nog altijd ongeslagen na de winterstop en pakte zes punten uit vier duels. VVV staat met 21 punten op de zestiende plaats, met ADO Den Haag en RKC Waalwijk onder zich.
De Koning ontbrak in het Abe Lenstra-stadion vanwege een operatie aan z'n galblaas. De VVV-trainer wilde eigenlijk wel weer op de bank zitten, maar hij bleef uit voorzorg toch thuis. Assistent Jay Driessen, die voor de winterstop na het ontslag van Robert Maaskant al een aantal wedstrijden als interim-trainer de leiding had, nam de taken van De Koning over.
Driessen zag zijn ploeg kort na rust op voorsprong komen via een strafschop van Johnatan Opoku, na een overtreding op invaller John Yeboah. Heerenveen kwam in de 69e minuut op gelijke hoogte dankzij de eerste competitietreffer van de mee naar voren gekomen verdediger Sherel Floranus. De thuisclub had daarna de grootste kansen op de winst, maar het bleef bij 1-1. Na drie nederlagen pakte Heerenveen wel het eerste punt in 2020. De ploeg van trainer Johnny Jansen ontvangt donderdag Feyenoord in de kwartfinales van het bekertoernooi.
Meer uit Voetbal
BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
50 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.
14 uur geleden