VVV degradeert na nederlaag tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - VVV-Venlo speelt volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De club uit Limburg kan rechtstreekse degradatie niet meer ontlopen na het verloren uitduel met Ajax (3-1).
VVV speelde sinds 2017 op het hoogste niveau. De club begon nog wel aardig aan het seizoen, maar haalde slechts 1 punt uit de laatste veertien competitiewedstrijden. De spelers van VVV vormden vlak voor het duel een erehaag voor de kampioen uit Amsterdam en de directie van de bezoekers trakteerde op Limburgse vlaai. Maar de thuisploeg besloot toch gewoon zijn plicht te doen.
Ajax startte zonder Dusan Tadic, Ryan Gravenberch en Antony. Nicolás Tagliafico en Edson Álvarez zijn al op vakantie gestuurd. Devyne Rensch opende in de tiende minuut de score voor Ajax, waar Jurgen Ekkelenkamp, Oussama Idrissi en Mohammed Kudus een basisplaats hadden.
Ajax moest in de 54e minuut verder met tien man, na een rode kaart voor Kenneth Taylor die was ingevallen voor de geblesseerde Davy Klaassen. Toch tekende Sébastien Haller in de 57e minuut voor 2-0. Aanvaller Georgios Giakoumakis verkleinde de achterstand voor VVV (2-1) met zijn 26e competitietreffer. Het heeft er alles van weg dat de Griek de eerste topscorer van de Eredivisie wordt die degradeert. Kudus bepaalde in de slotfase de eindstand namens Ajax.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
13 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden