Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVV degradeert na nederlaag tegen Ajax

VVV degradeert na nederlaag tegen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - VVV-Venlo speelt volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De club uit Limburg kan rechtstreekse degradatie niet meer ontlopen na het verloren uitduel met Ajax (3-1).

VVV speelde sinds 2017 op het hoogste niveau. De club begon nog wel aardig aan het seizoen, maar haalde slechts 1 punt uit de laatste veertien competitiewedstrijden. De spelers van VVV vormden vlak voor het duel een erehaag voor de kampioen uit Amsterdam en de directie van de bezoekers trakteerde op Limburgse vlaai. Maar de thuisploeg besloot toch gewoon zijn plicht te doen.

Ajax startte zonder Dusan Tadic, Ryan Gravenberch en Antony. Nicolás Tagliafico en Edson Álvarez zijn al op vakantie gestuurd. Devyne Rensch opende in de tiende minuut de score voor Ajax, waar Jurgen Ekkelenkamp, Oussama Idrissi en Mohammed Kudus een basisplaats hadden.

Ajax moest in de 54e minuut verder met tien man, na een rode kaart voor Kenneth Taylor die was ingevallen voor de geblesseerde Davy Klaassen. Toch tekende Sébastien Haller in de 57e minuut voor 2-0. Aanvaller Georgios Giakoumakis verkleinde de achterstand voor VVV (2-1) met zijn 26e competitietreffer. Het heeft er alles van weg dat de Griek de eerste topscorer van de Eredivisie wordt die degradeert. Kudus bepaalde in de slotfase de eindstand namens Ajax.

Meer uit Voetbal

Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Infantino

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

3 uur geleden
Verdediger Van de Ven verlengt contract bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Micky van de Ven heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur met twee jaar verlengd. De centrale verdediger is nu tot medio 2031 aan de club uit Londen verbonden.

9 uur geleden
Middenvelder Koopmeiners verlengt contract bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Peer Koopmeiners heeft zijn contract bij AZ met een seizoen verlengd. De 26-jarige middenvelder is nu tot medio 2029 aan de club uit Alkmaar verbonden, meldt AZ op X.

10 uur geleden
Liverpool huurt verdediger Araújo van FC Barcelona

LIVERPOOL (ANP) - Ronald Araújo speelt dit seizoen voor Liverpool. De Engelse club huurt de centrale verdediger uit Uruguay van FC Barcelona, de club met wie hij drie landstitels veroverde.

12 uur geleden
Doelman Nikiema verlengt contract bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Doelman Kilian Nikiema heeft zijn contract bij ADO Den Haag verlengd. Hij is nu tot medio 2030 aan de naar de Eredivisie gepromoveerde club verbonden. Zijn oude verbintenis liep volgend jaar af.

14 uur geleden
Iraanse aanvaller Jahanbakhsh bij Excelsior terug in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Alireza Jahanbakhsh speelt dit seizoen voor Excelsior in de Eredivisie. De rechtsbuiten was transfervrij na zijn vertrek bij de Belgische club Dender. Hij kwam met Iran uit op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

15 uur geleden
Floranus akkoord met voorstel aanklager van drie duels schorsing

ZWOLLE (ANP) - Sherel Floranus is akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal na zijn rode kaart in het verloren thuisduel van zondag met Ajax (0-2). De linksback is drie duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

16 uur geleden