VVV degradeert na nederlaag tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - VVV-Venlo speelt volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De club uit Limburg kan rechtstreekse degradatie niet meer ontlopen na het verloren uitduel met Ajax (3-1).
VVV speelde sinds 2017 op het hoogste niveau. De club begon nog wel aardig aan het seizoen, maar haalde slechts 1 punt uit de laatste veertien competitiewedstrijden. De spelers van VVV vormden vlak voor het duel een erehaag voor de kampioen uit Amsterdam en de directie van de bezoekers trakteerde op Limburgse vlaai. Maar de thuisploeg besloot toch gewoon zijn plicht te doen.
Ajax startte zonder Dusan Tadic, Ryan Gravenberch en Antony. Nicolás Tagliafico en Edson Álvarez zijn al op vakantie gestuurd. Devyne Rensch opende in de tiende minuut de score voor Ajax, waar Jurgen Ekkelenkamp, Oussama Idrissi en Mohammed Kudus een basisplaats hadden.
Ajax moest in de 54e minuut verder met tien man, na een rode kaart voor Kenneth Taylor die was ingevallen voor de geblesseerde Davy Klaassen. Toch tekende Sébastien Haller in de 57e minuut voor 2-0. Aanvaller Georgios Giakoumakis verkleinde de achterstand voor VVV (2-1) met zijn 26e competitietreffer. Het heeft er alles van weg dat de Griek de eerste topscorer van de Eredivisie wordt die degradeert. Kudus bepaalde in de slotfase de eindstand namens Ajax.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
8 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
13 uur geleden