Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVV degradeert na nederlaag tegen Ajax

VVV degradeert na nederlaag tegen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - VVV-Venlo speelt volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De club uit Limburg kan rechtstreekse degradatie niet meer ontlopen na het verloren uitduel met Ajax (3-1).

VVV speelde sinds 2017 op het hoogste niveau. De club begon nog wel aardig aan het seizoen, maar haalde slechts 1 punt uit de laatste veertien competitiewedstrijden. De spelers van VVV vormden vlak voor het duel een erehaag voor de kampioen uit Amsterdam en de directie van de bezoekers trakteerde op Limburgse vlaai. Maar de thuisploeg besloot toch gewoon zijn plicht te doen.

Ajax startte zonder Dusan Tadic, Ryan Gravenberch en Antony. Nicolás Tagliafico en Edson Álvarez zijn al op vakantie gestuurd. Devyne Rensch opende in de tiende minuut de score voor Ajax, waar Jurgen Ekkelenkamp, Oussama Idrissi en Mohammed Kudus een basisplaats hadden.

Ajax moest in de 54e minuut verder met tien man, na een rode kaart voor Kenneth Taylor die was ingevallen voor de geblesseerde Davy Klaassen. Toch tekende Sébastien Haller in de 57e minuut voor 2-0. Aanvaller Georgios Giakoumakis verkleinde de achterstand voor VVV (2-1) met zijn 26e competitietreffer. Het heeft er alles van weg dat de Griek de eerste topscorer van de Eredivisie wordt die degradeert. Kudus bepaalde in de slotfase de eindstand namens Ajax.

Meer uit Voetbal

Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

2 minuten geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

59 minuten geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

5 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

12 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

12 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

13 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

14 uur geleden