Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVN is bezorgd over 'fors aantal verkeersdoden' in 2019

VVN is bezorgd over 'fors aantal verkeersdoden' in 2019

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal doden dat vorig jaar in het verkeer is gevallen, is nog steeds fors. "Het is het aantal inzittenden van twee Boeings. Omdat het geleidelijk gebeurt, valt het niet zo op, maar alles bij elkaar gaat het nog steeds om een fors aantal doden en dat is zorgelijk. Er is nog heel veel werk aan de winkel", zegt een woordvoerder van Veilig Verkeer Nederland woensdag in een reactie op de cijfers van het CBS over het totale aantal verkeersslachtoffers in 2019.

Vorig jaar eisten verkeersongevallen 661 levens, zeventien minder dan in 2018. Opvallend is dat een kwart meer twintigers en dertigers omkwamen in het verkeer. Omdat de toedracht onbekend is, is het volgens de VVN-woordvoerder "altijd een beetje gissen" naar de oorzaken. De toename onder jonge mensen kan volgens hem te maken hebben met drugs en alcohol, zegt hij. "En lachgas, dat tegenwoordig in zwang is." Afleiding is volgens de woordvoerder ook een welbekend thema. "Dat speelt meer bij de jongere groep dan bij de oudere." Daarnaast zit overmoedigheid er nog sterk in bij 20-jarigen, aldus de zegsman.

Dat het totaalaantal fietsdoden is gedaald, komt mogelijk door het vorig jaar ingevoerde appverbod, denkt hij. "Maar ook dat is weer gissen. Onderzoek leert ons wat er precies aan de hand is, zodat wij de juiste stappen kunnen zetten." De helft van de verkeersdoden was 60 jaar of ouder. "Bij ouderen gaat het vaak om ongelukken met de fiets. Dat heeft te maken met balans houden, in combinatie met verhoogde kwetsbaarheid."

Meer uit Binnenland

Zuid-Afrika: 2 hantavirusgevallen veroorzaakt door Andesvariant

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Twee opvarenden van het cruiseschip Hondius bij wie het hantavirus is vastgesteld, zijn besmet met de zogenoemde Andesvariant. Dat meldt het Zuid-Afrikaanse ministerie van Volksgezondheid. Die specifieke variant kan bij nauw contact worden overgebracht van mens op mens, voegt het ministerie eraan toe.

14 minuten geleden
Zangeres Lenny Kuhr genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs

DEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.

1 uur geleden
Politie veegt rotonde met anti-azc-betogers leeg in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.

9 uur geleden
Koningspaar sluit 5 mei-concert swingend af met latinmuziek

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.

10 uur geleden
Spanje zal cruiseschip Hondius ontvangen op Canarische Eilanden

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.

10 uur geleden
Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

14 uur geleden
Britse premier wil landgenoten op Hondius helpen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.

15 uur geleden