Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVN is bezorgd over 'fors aantal verkeersdoden' in 2019

VVN is bezorgd over 'fors aantal verkeersdoden' in 2019

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal doden dat vorig jaar in het verkeer is gevallen, is nog steeds fors. "Het is het aantal inzittenden van twee Boeings. Omdat het geleidelijk gebeurt, valt het niet zo op, maar alles bij elkaar gaat het nog steeds om een fors aantal doden en dat is zorgelijk. Er is nog heel veel werk aan de winkel", zegt een woordvoerder van Veilig Verkeer Nederland woensdag in een reactie op de cijfers van het CBS over het totale aantal verkeersslachtoffers in 2019.

Vorig jaar eisten verkeersongevallen 661 levens, zeventien minder dan in 2018. Opvallend is dat een kwart meer twintigers en dertigers omkwamen in het verkeer. Omdat de toedracht onbekend is, is het volgens de VVN-woordvoerder "altijd een beetje gissen" naar de oorzaken. De toename onder jonge mensen kan volgens hem te maken hebben met drugs en alcohol, zegt hij. "En lachgas, dat tegenwoordig in zwang is." Afleiding is volgens de woordvoerder ook een welbekend thema. "Dat speelt meer bij de jongere groep dan bij de oudere." Daarnaast zit overmoedigheid er nog sterk in bij 20-jarigen, aldus de zegsman.

Dat het totaalaantal fietsdoden is gedaald, komt mogelijk door het vorig jaar ingevoerde appverbod, denkt hij. "Maar ook dat is weer gissen. Onderzoek leert ons wat er precies aan de hand is, zodat wij de juiste stappen kunnen zetten." De helft van de verkeersdoden was 60 jaar of ouder. "Bij ouderen gaat het vaak om ongelukken met de fiets. Dat heeft te maken met balans houden, in combinatie met verhoogde kwetsbaarheid."

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

11 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

11 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

11 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

11 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

11 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

14 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

14 uur geleden