Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVEM: evenementen mogen niet lijden onder NAVO-top

VVEM: evenementen mogen niet lijden onder NAVO-top

HOUTEN (ANP) - De Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) vindt dat het niet "kan en mag" zijn dat evenementen mogelijk niet doorgaan vanwege de NAVO-top die in juni in Nederland plaatsvindt. Dat zegt VVEM-voorzitter Boris van der Ham. Politievakbond ACP-voorzitter Ramon Meijerink zei vrijdag dat veel andere evenementen niet kunnen doorgaan rond de NAVO-top omdat er 27.000 politiemedewerkers ingezet moeten worden rond de top in Den Haag. In Nederland werken ongeveer 65.000 mensen bij de politie.

"Een goede organisator zorgt voor een zo gering mogelijke impact van het eigen evenement, ook al is dat een groot evenement", reageert Van der Ham. "Dat betekent dat er goed rekening gehouden moet worden met wat er wel en niet kan, maar dat ook de mogelijkheden moeten worden geboden aan alles wat prima door kan gaan. Het categorisch uitsluiten van evenementen in een bepaalde langdurige periode kan en mag niet de bedoeling zijn. In de week waarin het evenement plaatsvindt zal goed moeten worden gekeken wat er inderdaad wel en niet kan doorgaan."

Volgens Van der Ham hebben "evenementen met kaartverkoop weinig te duchten". "Die hebben al geleerd zonder grotere politie-inzet te functioneren, betalen zelf al voor beveiliging en verkeersregelaars en dergelijke. Evenementen zonder kaartverkoop, bijvoorbeeld open stedelijke evenementen, zullen vaker willen praten over enige inzet van de politie. Ook hier moeten de mogelijkheden onderzocht worden om ook die evenementen door te laten gaan met een zo gering mogelijke inzet van de politie." Van der Ham benadrukt dat "het gesprek moet worden gevoerd, in plaats van dat er wordt gezegd dat niets mogelijk is, omdat dit éne evenement voor zou gaan."

Meer uit Binnenland

Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

27 minuten geleden
Ministerie corrigeert Keijzer: pendelbus is niet van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.

2 uur geleden
Keijzer: pendelbus tussen Emmen en Ter Apel niet meer gratis

DEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.

3 uur geleden
Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

5 uur geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

6 uur geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

6 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

7 uur geleden