VVEM: evenementen mogen niet lijden onder NAVO-top
HOUTEN (ANP) - De Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) vindt dat het niet "kan en mag" zijn dat evenementen mogelijk niet doorgaan vanwege de NAVO-top die in juni in Nederland plaatsvindt. Dat zegt VVEM-voorzitter Boris van der Ham. Politievakbond ACP-voorzitter Ramon Meijerink zei vrijdag dat veel andere evenementen niet kunnen doorgaan rond de NAVO-top omdat er 27.000 politiemedewerkers ingezet moeten worden rond de top in Den Haag. In Nederland werken ongeveer 65.000 mensen bij de politie.
"Een goede organisator zorgt voor een zo gering mogelijke impact van het eigen evenement, ook al is dat een groot evenement", reageert Van der Ham. "Dat betekent dat er goed rekening gehouden moet worden met wat er wel en niet kan, maar dat ook de mogelijkheden moeten worden geboden aan alles wat prima door kan gaan. Het categorisch uitsluiten van evenementen in een bepaalde langdurige periode kan en mag niet de bedoeling zijn. In de week waarin het evenement plaatsvindt zal goed moeten worden gekeken wat er inderdaad wel en niet kan doorgaan."
Volgens Van der Ham hebben "evenementen met kaartverkoop weinig te duchten". "Die hebben al geleerd zonder grotere politie-inzet te functioneren, betalen zelf al voor beveiliging en verkeersregelaars en dergelijke. Evenementen zonder kaartverkoop, bijvoorbeeld open stedelijke evenementen, zullen vaker willen praten over enige inzet van de politie. Ook hier moeten de mogelijkheden onderzocht worden om ook die evenementen door te laten gaan met een zo gering mogelijke inzet van de politie." Van der Ham benadrukt dat "het gesprek moet worden gevoerd, in plaats van dat er wordt gezegd dat niets mogelijk is, omdat dit éne evenement voor zou gaan."
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
9 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
11 uur geleden