VVEM: evenementen mogen niet lijden onder NAVO-top
HOUTEN (ANP) - De Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) vindt dat het niet "kan en mag" zijn dat evenementen mogelijk niet doorgaan vanwege de NAVO-top die in juni in Nederland plaatsvindt. Dat zegt VVEM-voorzitter Boris van der Ham. Politievakbond ACP-voorzitter Ramon Meijerink zei vrijdag dat veel andere evenementen niet kunnen doorgaan rond de NAVO-top omdat er 27.000 politiemedewerkers ingezet moeten worden rond de top in Den Haag. In Nederland werken ongeveer 65.000 mensen bij de politie.
"Een goede organisator zorgt voor een zo gering mogelijke impact van het eigen evenement, ook al is dat een groot evenement", reageert Van der Ham. "Dat betekent dat er goed rekening gehouden moet worden met wat er wel en niet kan, maar dat ook de mogelijkheden moeten worden geboden aan alles wat prima door kan gaan. Het categorisch uitsluiten van evenementen in een bepaalde langdurige periode kan en mag niet de bedoeling zijn. In de week waarin het evenement plaatsvindt zal goed moeten worden gekeken wat er inderdaad wel en niet kan doorgaan."
Volgens Van der Ham hebben "evenementen met kaartverkoop weinig te duchten". "Die hebben al geleerd zonder grotere politie-inzet te functioneren, betalen zelf al voor beveiliging en verkeersregelaars en dergelijke. Evenementen zonder kaartverkoop, bijvoorbeeld open stedelijke evenementen, zullen vaker willen praten over enige inzet van de politie. Ook hier moeten de mogelijkheden onderzocht worden om ook die evenementen door te laten gaan met een zo gering mogelijke inzet van de politie." Van der Ham benadrukt dat "het gesprek moet worden gevoerd, in plaats van dat er wordt gezegd dat niets mogelijk is, omdat dit éne evenement voor zou gaan."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
16 uur geleden