VVEM: evenementen mogen niet lijden onder NAVO-top
HOUTEN (ANP) - De Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) vindt dat het niet "kan en mag" zijn dat evenementen mogelijk niet doorgaan vanwege de NAVO-top die in juni in Nederland plaatsvindt. Dat zegt VVEM-voorzitter Boris van der Ham. Politievakbond ACP-voorzitter Ramon Meijerink zei vrijdag dat veel andere evenementen niet kunnen doorgaan rond de NAVO-top omdat er 27.000 politiemedewerkers ingezet moeten worden rond de top in Den Haag. In Nederland werken ongeveer 65.000 mensen bij de politie.
"Een goede organisator zorgt voor een zo gering mogelijke impact van het eigen evenement, ook al is dat een groot evenement", reageert Van der Ham. "Dat betekent dat er goed rekening gehouden moet worden met wat er wel en niet kan, maar dat ook de mogelijkheden moeten worden geboden aan alles wat prima door kan gaan. Het categorisch uitsluiten van evenementen in een bepaalde langdurige periode kan en mag niet de bedoeling zijn. In de week waarin het evenement plaatsvindt zal goed moeten worden gekeken wat er inderdaad wel en niet kan doorgaan."
Volgens Van der Ham hebben "evenementen met kaartverkoop weinig te duchten". "Die hebben al geleerd zonder grotere politie-inzet te functioneren, betalen zelf al voor beveiliging en verkeersregelaars en dergelijke. Evenementen zonder kaartverkoop, bijvoorbeeld open stedelijke evenementen, zullen vaker willen praten over enige inzet van de politie. Ook hier moeten de mogelijkheden onderzocht worden om ook die evenementen door te laten gaan met een zo gering mogelijke inzet van de politie." Van der Ham benadrukt dat "het gesprek moet worden gevoerd, in plaats van dat er wordt gezegd dat niets mogelijk is, omdat dit éne evenement voor zou gaan."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
15 uur geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
16 uur geleden