VvE-kosten afgelopen jaren flink gestegen, meldt Independer
HILVERSUM (ANP) - De kosten die huiseigenaren moeten betalen voor Verenigingen van Eigenaren (VvE's) zijn de afgelopen jaren flink gestegen. Dit meldt vergelijkingssite Independer na onderzoek onder ruim 8100 te koop staande appartementen bij onder meer Funda en Pararius. De site merkt dat sommige mensen moeite hebben de stijgende kosten te betalen.
Voor een appartement van 70 vierkante meter betaalt een huiseigenaar nu gemiddeld 161 euro per maand aan VvE-kosten. Dat is zo'n 35 procent meer dan vijf jaar geleden, aldus Independer. Het gaat op jaarbasis om een stijging van ruim 500 euro.
Volgens Marga Lankreijer-Kos, hypotheekexpert bij Independer, komt die stijging in veel gevallen doordat VvE's in hoog tempo verduurzamen. Bijvoorbeeld om gebouwen aardgasvrij te maken. De rekening daarvan wordt volgens haar doorberekend aan huiseigenaren.
Gas
Ze stelt dat de site regelmatig mensen spreekt die moeite hebben de hogere kosten betalen, vooral ouderen met een laag inkomen. "Denk aan mensen met alleen AOW of een klein pensioentje. Als een VvE niet voldoende in kas heeft om de verduurzamingsmaatregelen te betalen, dan worden de kosten vaak direct aan de eigenaren doorberekend." Een woordvoerder legt uit dat veel mensen Independer benaderen voor tips om te bezuinigen of als ze financiële problemen hebben.
De vergelijkingssite meldt dat de kosten in Noord-Holland het hoogst zijn, zo'n 185 euro per maand. Eigenaren in Groningen betalen het minst, ongeveer 137 euro per maand.
De Vereniging Eigen Huis (VEH) merkt ook dat VvE-kosten voor veel eigenaren de laatste jaren fors zijn toegenomen. "We moeten allemaal van het gas af, ook VvE's. Het is dus te begrijpen dat dit gebeurt", zegt een woordvoerder.
Meer uit Financieel
BOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geëindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
11 uur geleden