Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD'er Tellegen verlaat definitief Tweede Kamer om burn-out

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Ockje Tellegen verlaat definitief de Tweede Kamer. Ze heeft last van een burn-out. Het Kamerlid zit al sinds februari ziek thuis en heeft vrijdag Kamervoorzitter Vera Bergkamp laten weten niet terug te zullen keren.

Eerder deze week maakte fractievoorzitter Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren al bekend de komende maanden afwezig te zijn. Ze is overbelast, met gezondheidsproblemen als gevolg. Ouwehand hoopt eind januari weer aan de slag te gaan.

In haar eigen bericht op Twitter, benadrukt Tellegen voor haar eigen welzijn te kiezen met haar besluit. "Het Kamerlidmaatschap is topsport en vereist dat je heel goed weet wat je nodig hebt om het werk te kunnen doen en volhouden." Net als Ouwehand eerder, spreekt de VVD'er van 'roofbouw'. Ze hoopt dat dat andere Kamerleden "mijn verhaal - en dat van inmiddels een aantal andere collega's - ter harte zullen nemen". Parlementariërs moeten "met zijn allen overeind" blijven, en "elkaar enigszins heel" laten.

Tellegen was naast Kamerlid ook ondervoorzitter. Ze zit al maanden ziek thuis, en zegt dat "het doel van mijn ziekteverlof, namelijk beter worden om uiteindelijk weer gezond terug te keren naar de Tweede Kamer, mijn werkelijke herstel in de weg stond". Steeds als iemand vroeg wanneer ze terug zou keren, of mensen "in en rond" de Tweede Kamer contact zochten, voelde ze paniek.

De liberaal tekent op hoe ze eerder dit jaar in elkaar zakte, en volledig vastliep. "De accu was compleet leeg". Ze hoopt dat haar besluit om niet terug te komen van ziekteverlof eindelijk tot een einde aan de pijn zal leiden. Tellegen zat sinds september 2012 in de Tweede Kamer en hield zich onder meer bezig met de zorg.

Meer uit Sport

Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

3 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

4 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

6 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

22 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

23 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

1 dag geleden