VVD'er Mulder verruilt Tweede Kamer voor Haags stadhuis
DEN HAAG (ANP) - VVD'er Anne Mulder verlaat de Tweede Kamer. Hij wordt voorgedragen als wethouder in zijn woonplaats Den Haag. Hij moet daar de opvolger worden van locoburgemeester Boudewijn Revis, die volgende maand vertrekt.
De nieuwe baan betekent voor Mulder een verhuizing van ongeveer 200 meter, van het Kamergebouw naar het Haagse stadhuis, bijgenaamd het IJspaleis.
Mulder (50), geboren in Hoogeveen en getogen in Zwolle, was van 2002 tot 2010 gemeenteraadslid voor de VVD in Den Haag, de laatste vier jaar als fractievoorzitter. In 2010 werd hij verkozen in de Tweede Kamer. Daar is hij fractiewoordvoerder over Buitenlandse Zaken. Ook is hij een van de brexitrapporteurs voor de Kamer. Vorige maand kreeg Mulder tijdens een Kamerdebat complimenten van PVV-leider Geert Wilders voor zijn inzet als blauwhelm in Srebrenica.
Revis neemt op 17 september afscheid als wethouder. Daarna stemt de Haagse gemeenteraad over zijn voordracht tot wethouder. Hij wordt dan onder meer verantwoordelijk voor Scheveningen, waar hij woont. Revis krijgt een baan bij Staatsbosbeheer.
Het is nog niet bekend wie de opvolger van Mulder in de Kamerfractie van de VVD wordt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
4 dagen geleden