Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD'er Mulder verruilt Tweede Kamer voor Haags stadhuis

VVD'er Mulder verruilt Tweede Kamer voor Haags stadhuis

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Anne Mulder verlaat de Tweede Kamer. Hij wordt voorgedragen als wethouder in zijn woonplaats Den Haag. Hij moet daar de opvolger worden van locoburgemeester Boudewijn Revis, die volgende maand vertrekt.

De nieuwe baan betekent voor Mulder een verhuizing van ongeveer 200 meter, van het Kamergebouw naar het Haagse stadhuis, bijgenaamd het IJspaleis.

Mulder (50), geboren in Hoogeveen en getogen in Zwolle, was van 2002 tot 2010 gemeenteraadslid voor de VVD in Den Haag, de laatste vier jaar als fractievoorzitter. In 2010 werd hij verkozen in de Tweede Kamer. Daar is hij fractiewoordvoerder over Buitenlandse Zaken. Ook is hij een van de brexitrapporteurs voor de Kamer. Vorige maand kreeg Mulder tijdens een Kamerdebat complimenten van PVV-leider Geert Wilders voor zijn inzet als blauwhelm in Srebrenica.

Revis neemt op 17 september afscheid als wethouder. Daarna stemt de Haagse gemeenteraad over zijn voordracht tot wethouder. Hij wordt dan onder meer verantwoordelijk voor Scheveningen, waar hij woont. Revis krijgt een baan bij Staatsbosbeheer.

Het is nog niet bekend wie de opvolger van Mulder in de Kamerfractie van de VVD wordt.

Meer uit Politiek

Klaver: fundamentele koerswijziging bij coalitie nodig voor steun

UTRECHT (ANP) - Een "fundamentele koerswijziging" is nodig voor steun van GroenLinks-PvdA. Die boodschap bracht partijleider Jesse Klaver over aan coalitiepartijen D66, VVD en CDA op een bijeenkomst in Utrecht. "Verwar onze uitgestoken hand niet met een blanco cheque."

1 uur geleden
Amnesty bezorgd over rechten vluchtelingen in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.

1 dag geleden
Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

1 dag geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

1 dag geleden
Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

1 dag geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

2 dagen geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden