VVD'er Mulder verruilt Tweede Kamer voor Haags stadhuis
DEN HAAG (ANP) - VVD'er Anne Mulder verlaat de Tweede Kamer. Hij wordt voorgedragen als wethouder in zijn woonplaats Den Haag. Hij moet daar de opvolger worden van locoburgemeester Boudewijn Revis, die volgende maand vertrekt.
De nieuwe baan betekent voor Mulder een verhuizing van ongeveer 200 meter, van het Kamergebouw naar het Haagse stadhuis, bijgenaamd het IJspaleis.
Mulder (50), geboren in Hoogeveen en getogen in Zwolle, was van 2002 tot 2010 gemeenteraadslid voor de VVD in Den Haag, de laatste vier jaar als fractievoorzitter. In 2010 werd hij verkozen in de Tweede Kamer. Daar is hij fractiewoordvoerder over Buitenlandse Zaken. Ook is hij een van de brexitrapporteurs voor de Kamer. Vorige maand kreeg Mulder tijdens een Kamerdebat complimenten van PVV-leider Geert Wilders voor zijn inzet als blauwhelm in Srebrenica.
Revis neemt op 17 september afscheid als wethouder. Daarna stemt de Haagse gemeenteraad over zijn voordracht tot wethouder. Hij wordt dan onder meer verantwoordelijk voor Scheveningen, waar hij woont. Revis krijgt een baan bij Staatsbosbeheer.
Het is nog niet bekend wie de opvolger van Mulder in de Kamerfractie van de VVD wordt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel donderdagavond onverwachts bezocht en herhaalde daar zijn oproep aan gemeenten elders in het land om snel te komen met opvangplekken. Tijdens zijn bezoek sprak de CDA-bewindsman met medewerkers van het Rode Kruis, asielzoekers die door drukte niet werden toegelaten tot het asielzoekerscentrum, medewerkers van opvangorganisatie COA en burgemeester Jaap Velema.
19 uur geleden