VVD'er Heldens wordt jongste burgemeester van Nederland
HEEZE (ANP) - Teun Heldens wordt waarschijnlijk burgemeester van de Brabantse gemeente Heeze-Leende. De 30-jarige Heldens is dan de jongste burgemeester van heel Nederland, bevestigt het Nederlands Genootschap van Burgemeesters dinsdag. Hij gaat waarschijnlijk in februari aan de slag.
Heldens, lid van de VVD, is maandagavond voorgedragen door de gemeenteraad van Heeze-Leende. Die voordracht gaat naar de minister van Binnenlandse Zaken, die vervolgens adviseert aan koning Willem-Alexander. Als hij zijn handtekening onder de benoeming zet, is Heldens definitief burgemeester. Voordrachten van de gemeenteraad worden in principe altijd overgenomen.
Heldens woont nu in Meijel, net aan de andere kant van de provinciegrens in Limburg. Hij werd op 20 maart 1993 geboren. In 2014 kwam hij in de gemeenteraad van Peel en Maas, waar Meijel onder valt. In 2020 werd hij daar fractievoorzitter van de plaatselijke VVD. Ook was hij vice-fractievoorzitter van de VVD in de Provinciale Staten van Limburg. De afgelopen maanden nam hij waar als wethouder in de gemeente Nederweert.
De jongste zittende burgemeester is nu de 32-jarige Boy Scholtze in Drimmelen. De jongste burgemeester in de Nederlandse geschiedenis was Frederik Allard Ebbinge Wubben, die in 1811 op 20-jarige leeftijd werd benoemd tot burgemeester van Staphorst.
Meer uit Binnenland
ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
54 minuten geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
2 uur geledenATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.
3 uur geleden