
VVD'er De Groot in debat: we moeten kleiner bouwen
UTRECHT (ANP) - "We moeten kleiner bouwen", vindt VVD-Kamerlid en -kandidaat Peter de Groot. In een verkiezingsdebat van het Planbureau voor de Leefomgeving in Utrecht zei hij dat dat kan helpen de doorstroming op de woningmarkt op gang te brengen. "We bouwen veel te groot in Nederland. Huishoudens zijn kleiner geworden."
Kandidaat-Kamerleden Sjoukje van Oosterhout (GroenLinks-PvdA) en Anna Veltkamp (Volt) verweten De Groot dat zijn partij verantwoordelijk is voor de "stilstand" die beiden zien in het oplossen van het woningtekort.
Van Oosterhout pleitte voor een grotere rol voor de overheid en miljarden voor sociale woningbouw. "Wij zijn bereid daar fors in te investeren", zei ze, verwijzend naar de doorrekeningen van het Centraal Planbureau die binnenkort naar buiten komen.
De hypotheekrenteaftrek is op termijn "volstrekt onhoudbaar", zei Veltkamp. "Voor de meeste mensen is de hypotheekrenteaftrek een extraatje erbij." De Groot erkende dat de belastingregeling woningprijzen opdrijft, maar verwacht ook dat snijden in de aftrek de woningmarkt verstoort. "Wij kiezen voor rust."
Meer uit Politiek
UTRECHT (ANP) - Volt wil ook in andere EU-landen zoeken naar plek voor intensieve boerenbedrijven uit Nederland. "Landinwaarts in de EU is genoeg ruimte om een aantal boeren ruimte te geven", zei kandidaat-Kamerlid Anna Veltkamp in een verkiezingsdebat van het Planbureau voor de Leefomgeving.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verscheidene Kamerleden hebben zich weinig optimistisch getoond over het vredesvoorstel van Trump voor Israël en Hamas. Het feit dat de Palestijnen niet betrokken zijn geweest bij de totstandkoming van het voorstel, wordt tijdens het Pointer-jongerendebat als een groot knelpunt gezien.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Komend weekend wordt er uit solidariteit met de slachtoffers in Gaza een rode lijn op het stadhuis van Utrecht geprojecteerd. Op zaterdag en zondag is de projectie op de gevel aan de zijde van de Oudegracht te zien.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meerderheid van de Tweede Kamer wil dat er zwaardere straffen komen voor mensen die hun partner of familielid om het leven brengen. Een motie van deze strekking is dinsdag aangenomen. De Kamer ging ook akkoord met een breder plan tegen femicide van GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer waar de motie deel van uitmaakte.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat in beslag genomen geld van criminelen voor maatschappelijke doelen gebruikt kan worden. Daar moeten wel goede voorwaarden aan worden gesteld en het moet transparant gebeuren, staat in een motie van Jesse Six Dijkstra (NSC) en Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA) die door de voltallige Kamer werd aangenomen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat in de subsidievoorwaarden van poppodia wordt opgenomen dat antisemitisme niet wordt getolereerd. Een motie van deze strekking van JA21 is gesteund door PVV, VVD, BBB, SGP en ChristenUnie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hoge Raad heeft de veroordeling van acht klimaatactivisten vernietigd en hun zaken terugverwezen naar het gerechtshof in Den Haag. Het hof had de activisten eerder schuldig bevonden aan lokaalvredebreuk en het verstoren van een vergadering in de Tweede Kamer, maar geen straffen opgelegd omdat politie en justitie te ver waren gegaan in het inperken van het demonstratierecht.
8 uur geleden