Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD'er Bruijn opnieuw gekozen tot voorzitter Eerste Kamer

VVD'er Bruijn opnieuw gekozen tot voorzitter Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Jan Anthonie Bruijn (VVD) is opnieuw gekozen tot voorzitter van de Eerste Kamer. De liberaal won het in een stemming dinsdag van PvdA'er Mei Li Vos. Bruijn was ook de afgelopen vier jaar senaatsvoorzitter, maar kwam de afgelopen weken in het nieuws vanwege vermeend vervelend gedrag richting ambtenaren.

De 65-jarige Bruijn kreeg 44 stemmen, Vos 26. Een handjevol stemmen was 'blanco' en daarmee ongeldig. Eerder op dinsdag beantwoordden Bruijn en Vos (kandidaat namens de gezamenlijke fractie van GroenLinks en PvdA) vragen van senatoren. Daarin kwam het thema sociale veiligheid ook aan de orde. Bruijn benoemde dit zelf ook.

"Ik zal mijn best doen om voor alle leden en alle medewerkers een goede voorzitter te zijn", zei hij na zijn herverkiezing. Bruijn is sinds 2012 Eerste Kamerlid en sinds 2019 voorzitter. Hij is over het algemeen geliefd bij leden, hoewel rechtse partijen hem soms te streng vinden.

Steun

Hij won de verkiezing mede dankzij steun van de grootste fractie, BBB, en ondanks de publicaties over onder meer micromanagement richting ambtenaren. Dit zou overigens al enige tijd geleden hebben plaatsgevonden. Bruijn had al beterschap beloofd, gaf hij aan in een reactie.

Tijdens zijn pitch voor zijn herverkiezing omschreef Bruijn zichzelf als "stevig op de inhoud, maar altijd met respect". Hij zei dankbaar te zijn om te mogen werken met een griffier en een staf "die mij aanspreken op zaken die beter kunnen".

Meer uit Politiek

Jetten noemt welwillende partijen 'lichtpuntjes'

NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.

10 uur geleden
Yeşilgöz: veiligheid militairen in regio heeft hoogste prioriteit

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.

11 uur geleden
Voor partijen in de Kamer komt aanval op Iran niet als verrassing

DEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.

11 uur geleden
Berendsen en Yeşilgöz brengen bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.

11 uur geleden
Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

1 dag geleden
Premier Jetten wil jongeren en mensen buiten zijn bubbel opzoeken

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"

1 dag geleden
Jetten dinsdag naar Brussel, spreekt onder anderen met Rutte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.

1 dag geleden