Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD ziet PVV niet meedoen in Brussel, PVV klaagt over uitsluiting

VVD ziet PVV niet meedoen in Brussel, PVV klaagt over uitsluiting

DEN HAAG (ANP) - De VVD verwijt de PVV dat radicaal-rechtse partijen in het Europees Parlement aan de kant staan. Maar dat is ongewild, werpt de PVV in het laatste televisiedebat voor de Europese verkiezingen tegen. "Onze groep was aan alle kanten uitgesloten."

De PVV had de afgelopen tijd geen Europarlementariër, maar haar medestanders "zie ik nooit, die werken niet, die doen niet mee", zegt VVD-lijsttrekker Malik Azmani. De VVD'er gaat "ervan uit dat u gewoon elke dag uw werk doet", maar: "eerst zien en dan geloven".

Azmani zit verkeerd en valt juist het slachtoffer aan, brengt PVV-lijsttrekker Sebastiaan Stöteler daar tegenin. Bondgenoten als het Belgische Vlaams Belang en de partij van de Franse Marine Le Pen mochten volgens hem van onder meer de "links-liberale" fractie van de VVD niet meedoen. Dat de PVV een akkoord heeft gesloten met drie regeerpartners over een nieuw kabinet zegt genoeg over haar bereidheid om samen te werken, meent hij.

Meer uit Politiek

Jetten wil 'financiële puzzel' dinsdag grotendeels klaar hebben

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.

2 dagen geleden
Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.

5 dagen geleden
Geen hogere rekengrens stikstofuitstoot per 1 januari

DEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.

6 dagen geleden
Schiphol mag van kabinet twee jaar door zonder natuurvergunning

DEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.

6 dagen geleden
Wiersma geeft gehoor aan Kamer, geen versoepeling uitrijden mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.

6 dagen geleden
Staatssecretaris: voldoende voor Nederlands niet verplicht maken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.

6 dagen geleden
Wiersma bespreekt mestmotie in kabinet, 'Kamer hoogste orgaan'

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."

6 dagen geleden