Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD wil oud-minister Remkes als nieuwe informateur

VVD wil oud-minister Remkes als nieuwe informateur

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt oud-minister Johan Remkes voor als nieuwe informateur. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van RTL Nieuws. Of hij daadwerkelijk wordt aangesteld om de vastgelopen kabinetsformatie vlot te trekken, is aan de Tweede Kamer. Die debatteert daar naar verwachting volgende week over.

Het is de huidige informateur Mariëtte Hamer niet gelukt een doorbraak te forceren. Verwacht wordt dat zij nog deze week met haar eindverslag komt, en daarin moet concluderen dat als gevolg van onderlinge blokkades geen meerderheidscoalitie te vormen is met de zes partijen die de afgelopen weken nog om de tafel zaten. Behalve de VVD waren dat D66, CDA, PvdA, GroenLinks en de ChristenUnie.

Een minderheidskabinet lijkt de enig overgebleven oplossing, maar de partijen zijn het er evenmin over eens wie daar dan zitting in moeten nemen. Remkes zal dat moeten gaan onderzoeken, is de verwachting. Zijn voordracht kan volgens Haagse bronnen op instemming rekenen van in ieder geval D66 en het CDA, de twee andere partijen waarnaar wordt gekeken.

Meer uit Politiek

Jetten: we moeten knopen doorhakken over financieel beleid

DEN HAAG (ANP) - CDA en D66 moeten de komende weken knopen doorhakken over financiële en economische thema's. Dat vertelde partijleider Rob Jetten (D66) nadat hij samen met CDA-leider Henri Bontenbal en informateur Sybrand Buma (CDA) maandag meerdere gesprekken had gevoerd met experts op dit gebied. Wel benadrukte hij dat zijn partij samen met het CDA 44 zetels heeft in de Tweede Kamer en daarom geen "dichtgerekende plaat" op tafel gaat leggen. Dat moet gebeuren in het definitieve regeerakkoord, waar dan "hopelijk" ook andere partijen bij betrokken zijn.

12 minuten geleden
Putters (SER) pleit voor maatschappelijk draagvlak nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een nieuw kabinet heeft ongeacht de samenstelling maatschappelijk draagvlak nodig, zei Kim Putters maandag nadat hij was aangeschoven bij D66, CDA en informateur Sybrand Buma. De voorzitter van de SER (Sociaal-Economische Raad) heeft de onderhandelende partijen geadviseerd niet alleen plannen te maken, maar ook te zorgen dat bedrijven, werknemers, zelfstandigen en maatschappelijke organisaties deze kunnen uitvoeren.

1 uur geleden
D66 en CDA willen op zoek naar mogelijkheden om te investeren

DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten van D66 en Henri Bontenbal van het CDA willen meer mogelijkheden vinden om te investeren. De huidige begrotingsregels zitten dat vaak in de weg, zei Bontenbal maandag voorafgaand aan een dag gesprekken met financiële en economische experts. Wat Jetten wil horen van die experts: "hoe zouden we anders kunnen kijken naar de rol van de overheid als aanjager van die economische ontwikkeling?"

6 uur geleden
Helft Nederlanders is het eens met spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - De helft van de Nederlanders vindt dat de overheid gemeenten mag verplichten asielzoekers op te vangen om de hulpverlening eerlijk te verdelen. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling over de spreidingswet van Kieskompas. Ongeveer 41 procent is het er niet mee eens.

9 uur geleden
Brekelmans: drones boven vliegbasis Volkel niet bewapend

DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft "niet het beeld" dat de drones die dit weekend boven militaire vliegbasis Volkel vlogen, wapens bij zich hadden. Dat zei demissionair minister van Defensie Ruben Brekelmans in tv-programma Buitenhof. Op die basis zijn onder andere gevechtsvliegtuigen gestationeerd. "Die zijn daar goed beschermd," aldus de VVD-minister.

1 dag geleden
Tuinman: ook zaterdag drones bij Volkel

VOLKEL (ANP) - Zaterdagavond zijn niet alleen drones waargenomen boven luchthaven en vliegbasis Eindhoven, maar ook weer boven Volkel. Dat heeft staatssecretaris Gijs Tuinman van Defensie zondag gezegd in WNL op Zondag.

1 dag geleden
Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

3 dagen geleden