Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD wil ook geen kabinet met GL-PvdA gedogen

VVD wil ook geen kabinet met GL-PvdA gedogen

DEN HAAG (ANP) - De VVD wil een kabinet met GroenLinks-PvdA ook niet gedogen. VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft verkenner Wouter Koolmees woensdag laten weten voor een "centrumrechts" kabinet te willen gaan, zonder meerderheid in de Tweede Kamer.

De combinatie van D66, CDA, VVD en JA21 haalt 75 zetels, terwijl een kabinet met GroenLinks-PvdA op een meerderheid van 86 zetels kan rekenen. Of 75 zetels genoeg is om een coalitie uit te smeden, wil Yeşilgöz tegenover de verzamelde pers niet zeggen. "Dat is aan de verkenner." Andere partijen, waaronder JA21 zelf, hebben al aangegeven een coalitie met 75 zetels niet stabiel te vinden. Voor een meerderheid zou er een vijfde partij bij moeten. "Stabiliteit is niet een optelsom van zetels", vindt Yeşilgöz. "Stabiliteit betekent ook: zit je op inhoud dicht bij elkaar en ga je echt het verschil maken voor de mensen."

Yeşilgöz schrijft in haar brief aan Koolmees dat zij een coalitie met GroenLinks-PvdA niet in staat acht "problemen op te lossen waar veel Nederlanders al lange tijd zorgen over hebben", zonder dat nader toe te lichten. Later verheldert ze dat het gaat om "investeren in de economie, in defensie en dat de belastingen omlaag gaan". Dat partijleider Frans Timmermans plaats heeft gemaakt voor Jesse Klaver, doet daar voor Yeşilgöz niets aan af.

Het enige VVD-kabinet dat niet voortijdig is gevallen, is het kabinet-Rutte II met de PvdA (2012-2017). Yeşilgöz zei tijdens de campagne bij herhaling dat GroenLinks de PvdA "uit het midden heeft getrokken" en bovendien "radicale elementen" in de achterban heeft. Daarom zou samenwerking met de fusiepartij niet kunnen. Yeşilgöz weerspreekt te denken in blokkades. "Je moet respect hebben voor de campagne en wat je daar de kiezer hebt voorgehouden."

Meer uit Politiek

Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.

2 dagen geleden
Geen hogere rekengrens stikstofuitstoot per 1 januari

DEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.

3 dagen geleden
Schiphol mag van kabinet twee jaar door zonder natuurvergunning

DEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.

3 dagen geleden
Wiersma geeft gehoor aan Kamer, geen versoepeling uitrijden mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.

3 dagen geleden
Staatssecretaris: voldoende voor Nederlands niet verplicht maken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.

3 dagen geleden
Wiersma bespreekt mestmotie in kabinet, 'Kamer hoogste orgaan'

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."

3 dagen geleden
Keijzer wijst naar Qbuzz voor beveiliging asielpendelbus

DEN HAAG (ANP) - Niet het Rijk maar vervoersbedrijf Qbuzz moet beveiliging regelen voor de pendelbus die tussen het azc van Ter Apel en het station van Emmen rijdt, vindt asielminister Mona Keijzer (BBB). Op die buslijn is veel overlast door asielzoekers die geen buskaartje willen betalen, waarna de gemeente besloot die gratis te maken zolang er geen veiligheidsmaatregelen komen.

3 dagen geleden