VVD wil lagere lasten middenklasse en hoger minimumloon
DEN HAAG (ANP) - Met onder meer lastenverlichting en een hoger minimumloon wil de VVD ervoor zorgen dat zowel werknemers als ondernemers in de middenklasse het de komende jaren beter krijgen. Dat staat in het verkiezingsprogramma van de liberalen voor de Tweede Kamerverkiezingen van komend voorjaar.
De VVD lijkt daarmee in sociaal-economisch opzicht een 'linksere' koers te kiezen dan de afgelopen jaren. De grootste regeringspartij erkent dat het nodig is "de rafelranden van het kapitalisme" bij te schaven. Daarbij past ook een sterkere rol van de overheid, "die ingrijpt als dat nodig is en via investeringen en gericht beleid economische groei stimuleert".
"We moeten erkennen dat het beleid niet altijd heeft geleid tot het juiste resultaat", zegt huidig fractieleider Klaas Dijkhoff, die ook meeschreef aan het verkiezingsprogramma, tegen het AD. "En het komt niet vanzelf goed als we op dezelfde weg door blijven gaan."
Belasting
De belasting op de energierekening moet als het aan de VVD ligt omlaag voor huishoudens en kleine bedrijven. Vervuilende industrieën moeten juist meer gaan betalen. Mensen die hun eigen woning verduurzamen, moeten daarvoor een belastingvoordeel krijgen.
In de gezondheidszorg wil de VVD "problemen als gevolg van doorgeschoten marktwerking en bureaucratie" aanpakken. Verder moet geïnvesteerd worden in voldoende reservecapaciteit om te voorkomen dat de zorg bij een volgende gezondheidscrisis opnieuw overbelast wordt. Het verplichte eigen risico bij de zorgverzekering mag niet stijgen.
Elektrische auto
De VVD wil verder af van de situatie dat bezitters van een elektrische auto niet bijdragen aan onderhoud en aanleg van wegen, omdat zij geen wegenbelasting betalen. De partij wil dat zij via een kilometerheffing alsnog hun steentje gaan bijdragen. Voor andere automobilisten mogen de lasten niet stijgen.
Op het gebied van veiligheid en integratie houdt de VVD wel vast aan de huidige lijn. "De aanslagen in Frankrijk en Oostenrijk laten nogmaals op een verschrikkelijke manier zien dat we hard moeten blijven optreden tegen mensen die onze vrijheden misbruiken om hier dood en verderf te zaaien, of een parallelle onvrije samenleving te creëren."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
10 uur geleden