Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD wil lagere lasten middenklasse en hoger minimumloon

VVD wil lagere lasten middenklasse en hoger minimumloon

DEN HAAG (ANP) - Met onder meer lastenverlichting en een hoger minimumloon wil de VVD ervoor zorgen dat zowel werknemers als ondernemers in de middenklasse het de komende jaren beter krijgen. Dat staat in het verkiezingsprogramma van de liberalen voor de Tweede Kamerverkiezingen van komend voorjaar.

De VVD lijkt daarmee in sociaal-economisch opzicht een 'linksere' koers te kiezen dan de afgelopen jaren. De grootste regeringspartij erkent dat het nodig is "de rafelranden van het kapitalisme" bij te schaven. Daarbij past ook een sterkere rol van de overheid, "die ingrijpt als dat nodig is en via investeringen en gericht beleid economische groei stimuleert".

"We moeten erkennen dat het beleid niet altijd heeft geleid tot het juiste resultaat", zegt huidig fractieleider Klaas Dijkhoff, die ook meeschreef aan het verkiezingsprogramma, tegen het AD. "En het komt niet vanzelf goed als we op dezelfde weg door blijven gaan."

Belasting

De belasting op de energierekening moet als het aan de VVD ligt omlaag voor huishoudens en kleine bedrijven. Vervuilende industrieën moeten juist meer gaan betalen. Mensen die hun eigen woning verduurzamen, moeten daarvoor een belastingvoordeel krijgen.

In de gezondheidszorg wil de VVD "problemen als gevolg van doorgeschoten marktwerking en bureaucratie" aanpakken. Verder moet geïnvesteerd worden in voldoende reservecapaciteit om te voorkomen dat de zorg bij een volgende gezondheidscrisis opnieuw overbelast wordt. Het verplichte eigen risico bij de zorgverzekering mag niet stijgen.

Elektrische auto

De VVD wil verder af van de situatie dat bezitters van een elektrische auto niet bijdragen aan onderhoud en aanleg van wegen, omdat zij geen wegenbelasting betalen. De partij wil dat zij via een kilometerheffing alsnog hun steentje gaan bijdragen. Voor andere automobilisten mogen de lasten niet stijgen.

Op het gebied van veiligheid en integratie houdt de VVD wel vast aan de huidige lijn. "De aanslagen in Frankrijk en Oostenrijk laten nogmaals op een verschrikkelijke manier zien dat we hard moeten blijven optreden tegen mensen die onze vrijheden misbruiken om hier dood en verderf te zaaien, of een parallelle onvrije samenleving te creëren."

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

42 minuten geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

55 minuten geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

1 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

1 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

1 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

1 uur geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

2 uur geleden