VVD wil lagere lasten middenklasse en hoger minimumloon
DEN HAAG (ANP) - Met onder meer lastenverlichting en een hoger minimumloon wil de VVD ervoor zorgen dat zowel werknemers als ondernemers in de middenklasse het de komende jaren beter krijgen. Dat staat in het verkiezingsprogramma van de liberalen voor de Tweede Kamerverkiezingen van komend voorjaar.
De VVD lijkt daarmee in sociaal-economisch opzicht een 'linksere' koers te kiezen dan de afgelopen jaren. De grootste regeringspartij erkent dat het nodig is "de rafelranden van het kapitalisme" bij te schaven. Daarbij past ook een sterkere rol van de overheid, "die ingrijpt als dat nodig is en via investeringen en gericht beleid economische groei stimuleert".
"We moeten erkennen dat het beleid niet altijd heeft geleid tot het juiste resultaat", zegt huidig fractieleider Klaas Dijkhoff, die ook meeschreef aan het verkiezingsprogramma, tegen het AD. "En het komt niet vanzelf goed als we op dezelfde weg door blijven gaan."
Belasting
De belasting op de energierekening moet als het aan de VVD ligt omlaag voor huishoudens en kleine bedrijven. Vervuilende industrieën moeten juist meer gaan betalen. Mensen die hun eigen woning verduurzamen, moeten daarvoor een belastingvoordeel krijgen.
In de gezondheidszorg wil de VVD "problemen als gevolg van doorgeschoten marktwerking en bureaucratie" aanpakken. Verder moet geïnvesteerd worden in voldoende reservecapaciteit om te voorkomen dat de zorg bij een volgende gezondheidscrisis opnieuw overbelast wordt. Het verplichte eigen risico bij de zorgverzekering mag niet stijgen.
Elektrische auto
De VVD wil verder af van de situatie dat bezitters van een elektrische auto niet bijdragen aan onderhoud en aanleg van wegen, omdat zij geen wegenbelasting betalen. De partij wil dat zij via een kilometerheffing alsnog hun steentje gaan bijdragen. Voor andere automobilisten mogen de lasten niet stijgen.
Op het gebied van veiligheid en integratie houdt de VVD wel vast aan de huidige lijn. "De aanslagen in Frankrijk en Oostenrijk laten nogmaals op een verschrikkelijke manier zien dat we hard moeten blijven optreden tegen mensen die onze vrijheden misbruiken om hier dood en verderf te zaaien, of een parallelle onvrije samenleving te creëren."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.
8 uur geleden