Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD wil lagere lasten middenklasse en hoger minimumloon

VVD wil lagere lasten middenklasse en hoger minimumloon

DEN HAAG (ANP) - Met onder meer lastenverlichting en een hoger minimumloon wil de VVD ervoor zorgen dat zowel werknemers als ondernemers in de middenklasse het de komende jaren beter krijgen. Dat staat in het verkiezingsprogramma van de liberalen voor de Tweede Kamerverkiezingen van komend voorjaar.

De VVD lijkt daarmee in sociaal-economisch opzicht een 'linksere' koers te kiezen dan de afgelopen jaren. De grootste regeringspartij erkent dat het nodig is "de rafelranden van het kapitalisme" bij te schaven. Daarbij past ook een sterkere rol van de overheid, "die ingrijpt als dat nodig is en via investeringen en gericht beleid economische groei stimuleert".

"We moeten erkennen dat het beleid niet altijd heeft geleid tot het juiste resultaat", zegt huidig fractieleider Klaas Dijkhoff, die ook meeschreef aan het verkiezingsprogramma, tegen het AD. "En het komt niet vanzelf goed als we op dezelfde weg door blijven gaan."

Belasting

De belasting op de energierekening moet als het aan de VVD ligt omlaag voor huishoudens en kleine bedrijven. Vervuilende industrieën moeten juist meer gaan betalen. Mensen die hun eigen woning verduurzamen, moeten daarvoor een belastingvoordeel krijgen.

In de gezondheidszorg wil de VVD "problemen als gevolg van doorgeschoten marktwerking en bureaucratie" aanpakken. Verder moet geïnvesteerd worden in voldoende reservecapaciteit om te voorkomen dat de zorg bij een volgende gezondheidscrisis opnieuw overbelast wordt. Het verplichte eigen risico bij de zorgverzekering mag niet stijgen.

Elektrische auto

De VVD wil verder af van de situatie dat bezitters van een elektrische auto niet bijdragen aan onderhoud en aanleg van wegen, omdat zij geen wegenbelasting betalen. De partij wil dat zij via een kilometerheffing alsnog hun steentje gaan bijdragen. Voor andere automobilisten mogen de lasten niet stijgen.

Op het gebied van veiligheid en integratie houdt de VVD wel vast aan de huidige lijn. "De aanslagen in Frankrijk en Oostenrijk laten nogmaals op een verschrikkelijke manier zien dat we hard moeten blijven optreden tegen mensen die onze vrijheden misbruiken om hier dood en verderf te zaaien, of een parallelle onvrije samenleving te creëren."

Meer uit Binnenland

Nog deze maand nieuw paneel Margraten, belooft ambassadeur VS

DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."

35 minuten geleden
Voorganger Tom de Wal vrijgelaten na aanhouding in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.

36 minuten geleden
Qbuzz houdt bussen in noorden zaterdagochtend binnen

LEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.

39 minuten geleden
Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

5 uur geleden
Omstreden voorganger Tom de Wal aangehouden in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.

5 uur geleden
Rijkswaterstaat stelt dit weekend koudeprotocol in

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.

6 uur geleden
Ruim 70 procent gemeenten huisvest te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.

7 uur geleden