VVD wil grote groep gevaccineerden zoveel mogelijk ontzien
DEN HAAG (ANP) - De VVD wil bij het aanscherpen van de coronamaatregelen kijken hoe de grote groep gevaccineerden in Nederland zoveel mogelijk kan worden ontzien. Kamerlid Aukje de Vries vindt het steeds moeilijker uit te leggen om maatregelen te nemen die mensen evenredig treffen, ongeacht of ze ingeënt zijn of niet.
De mensen die zich lieten hebben vaccineren hebben volgens De Vries "verantwoordelijkheid" genomen, en hebben er mede voor gezorgd dat minder mensen ernstig ziek worden.
SP'er Maarten Hijink wijst naar de oplopende ziekenhuisbezetting als bewijs dat het gebruik van coronatoegangsbewijzen (CTB) niet goed genoeg werkt. Hij ziet de uitbreiding ervan, zoals het kabinet dinsdag aankondigde, niet zitten en wil dat er weer meer wordt ingezet op basismaatregelen zoals de 1,5 meter afstand, geen handen schudden en zoveel mogelijk thuiswerken.
Naleving van de basismaatregelen is belangrijk, maar De Vries ziet dat mensen dat steeds lastiger vinden. Als er weer zware maatregelen worden getroffen moeten sectoren mogelijk weer dicht of worden beperkt, voorspelt ze. "Ik wil kijken hoe we dingen wel open kunnen houden", aldus De Vries, die denkt dat de coronapassen daarbij kunnen helpen.
Meer uit Politiek
LEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.
5 uur geledenALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
1 dag geleden