VVD wil grote groep gevaccineerden zoveel mogelijk ontzien
DEN HAAG (ANP) - De VVD wil bij het aanscherpen van de coronamaatregelen kijken hoe de grote groep gevaccineerden in Nederland zoveel mogelijk kan worden ontzien. Kamerlid Aukje de Vries vindt het steeds moeilijker uit te leggen om maatregelen te nemen die mensen evenredig treffen, ongeacht of ze ingeënt zijn of niet.
De mensen die zich lieten hebben vaccineren hebben volgens De Vries "verantwoordelijkheid" genomen, en hebben er mede voor gezorgd dat minder mensen ernstig ziek worden.
SP'er Maarten Hijink wijst naar de oplopende ziekenhuisbezetting als bewijs dat het gebruik van coronatoegangsbewijzen (CTB) niet goed genoeg werkt. Hij ziet de uitbreiding ervan, zoals het kabinet dinsdag aankondigde, niet zitten en wil dat er weer meer wordt ingezet op basismaatregelen zoals de 1,5 meter afstand, geen handen schudden en zoveel mogelijk thuiswerken.
Naleving van de basismaatregelen is belangrijk, maar De Vries ziet dat mensen dat steeds lastiger vinden. Als er weer zware maatregelen worden getroffen moeten sectoren mogelijk weer dicht of worden beperkt, voorspelt ze. "Ik wil kijken hoe we dingen wel open kunnen houden", aldus De Vries, die denkt dat de coronapassen daarbij kunnen helpen.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.
11 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.
1 dag geleden