Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD: werkende áltijd grotere koopkrachtplus dan niet-werkende

VVD: werkende áltijd grotere koopkrachtplus dan niet-werkende

DEN HAAG (ANP) - De VVD wil een koopkrachtwet, waarin staat vastgelegd dat werkenden er altijd meer op vooruit moeten gaan dan mensen die niet werken, en bijvoorbeeld een uitkering ontvangen. Partijleider Dilan Yeşilgöz presenteerde het voorstel woensdag in de 'Agenda voor werkend Nederland'. Daarin staat ook het plan voor een inflatiewet, waarin wordt vastgelegd dat het kabinet gaat bezuinigen als de prijzen flink stijgen.

De partij zegt de middenklasse weer centraal te willen zetten. Bij onderhandelingen over maatregelen die Nederlanders raken in de portemonnee, ligt volgens de liberalen "te vaak de focus op de laagste inkomens".

De bijstandsuitkering moet niet meer gekoppeld zijn aan het minimumloon, vindt de VVD. De bijstands- en werkloosheidsuitkering mogen alleen nog meegroeien met de stijging van de prijzen. De AOW en arbeidsongeschiktheidsuitkeringen mogen van de partij wel blijven meestijgen. Mensen die niet kúnnen werken zijn wat Kamerlid Thierry Aartsen betreft een "andere categorie". Volgens het Sociaal en Cultureel Planbureau is een op de drie bijstandsgerechtigden niet in staat een betaalde baan te hebben, maar VVD'er Aartsen benadrukt dat mensen in de bijstand "in beginsel mensen zijn die deel moeten gaan nemen aan de arbeidsmarkt".

Bezuinigen

De tweede coalitiepartij wil op korte termijn dat de energiebelasting omlaag gaat en dat werkende middeninkomens meer kinderopvangtoeslag krijgen. Voor de kosten (ongeveer 1 miljard euro) kijkt de VVD opnieuw naar ontwikkelingssamenwerking. Dat moet worden teruggebracht. Een deel van de kosten komt ook door de bijstandsuitkering direct minder te laten groeien dan normaal.

Op de lange termijn wil de partij meer voordelen voor mensen die dagelijks met de auto naar werk gaan. Dit soort plannen moeten worden betaald door de overheid meer te laten bezuinigen, als het aan de VVD ligt.

De regeringspartij, die ook de minister van Financiën levert, onderhandelt straks weer over de begroting, in de aanloop naar de Voorjaarsnota. Toch vond de partij het belangrijk nu naar buiten te treden met haar plannen voor de korte én langere termijn. Partijleider Yeşilgöz en Aartsen noemen daarbij allebei de moeizame onderhandelingen voor Prinsjesdag. De houding van het kabinet "strijkt ons tegen de haren in", zegt Aartsen. Dus wilde de partij zelf een "aanbod" doen. De boodschap aan het kabinet: "Ga dit nu uitvoeren, ga hiermee aan de slag. Ga kijken hoe je dit voor elkaar gaat krijgen."

Meer uit Politiek

Van Weel vindt veroordeling Weski 'schokkend'

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "schokkend" dat bewezen is dat strafrechtadvocaat Inez Weski als boodschapper fungeerde voor haar cliënt Ridouan Taghi. Zij speelde berichten van de topcrimineel door naar anderen in zijn criminele netwerk. De rechtbank acht bewezen dat zij "een actieve rol" had in de bende van Taghi, maar de ex-advocaat hoeft onder meer vanwege haar broze gezondheid en fouten in het proces niet meer terug de cel in.

12 minuten geleden
PVV toch tegen maatregelen voor alleen fatbikes: 'kan niet'

DEN HAAG (ANP) - De PVV ziet maatregelen die alleen tegen fatbikes zijn gericht toch niet zitten. "Wij zijn binnen de fractie tot elkaar gekomen en hebben moeten concluderen dat het vrijwel een onmogelijke opgave is", zei PVV-Kamerlid Erwin Prickaertz in een debat over verkeersveiligheid. Hij pleitte voor een minimumleeftijd van 14 jaar voor het besturen van e-bikes in het algemeen en een helmplicht tot 18 jaar.

14 minuten geleden
Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."

1 dag geleden
Commissaris Groningen wil snel actie kabinet in 'opvangcrisis'

GRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".

1 dag geleden
Van den Brink noemt situatie opvang Ter Apel 'teleurstellend'

DEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.

1 dag geleden
Rekenkamer: controle op bestrijdingsmiddelen schiet tekort

DEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.

1 dag geleden
Rekenkamer bezorgd over steeds langere wachtrij asielaanvragen

DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.

1 dag geleden