Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD weet nog niet wie moet betalen voor compensatie spaartaks

VVD weet nog niet wie moet betalen voor compensatie spaartaks

DEN HAAG (ANP) - De VVD noemt het "veel te vroeg" om te zeggen wie straks de rekening betaalt van de compensatie wegens de onrechtmatigheid van de zogenoemde spaartaks. De Hoge Raad zegt dat belastingplichtigen die een zaak tegen de vermogensrendementsheffing hebben aangespannen "rechtsherstel" moeten krijgen. Het kabinet moet besluiten hoe dat wordt betaald.

De coalitie is hierover nog niet eensgezind. D66, na de VVD de grootste regeringspartij, vindt dat vermogenden het geld zelf moeten betalen. "Het moet er niet toe leiden dat er per saldo minder wordt belast", zegt D66'er Romke de Jong. Hij vroeg VVD-Kamerlid Folkert Idsinga waar het geld volgens de VVD vandaan moet komen.

Het is "veel te vroeg om de vraag te beantwoorden waar de pijn komt te liggen", zei Idsinga daarop. "We weten nog steeds niet welke mensen gecompenseerd moeten worden, welke mensen vervolgens nog allerlei claims kunnen neerleggen", benadrukt de liberaal. De uitspraak van de Hoge Raad levert het kabinet inderdaad een ingewikkelde puzzel op. Het is nog niet duidelijk wie straks precies wordt gecompenseerd en op welke manier dat gebeurt.

De zaak, waar de Kamer woensdag over debatteert, draait om het inkomen op vermogen vanaf een bepaald bedrag. Vermogenden betalen hier belasting over, berekend op basis van een 'fictief rendement', dat vaak helemaal niet overeenkomt met hoeveel iemand daadwerkelijk verdient aan een tweede woning, aandelen of spaargeld. Vooral voor spaarders pakt dat fictieve rendement nadelig uit: de rente staat immers enorm laag.

Meer uit Politiek

'Vliegend team' rond asiel is opgestart, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.

2 dagen geleden
Van Weel: geen geld om verkeersboetes gelijk te houden

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).

2 dagen geleden
Berendsen noemt gedrag Rusland na drone-incident "roekeloos".

DEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.

2 dagen geleden
Van den Brink bezoekt Ter Apel en herhaalt roep om opvangplekken

TER APEL (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel donderdagavond onverwachts bezocht en herhaalde daar zijn oproep aan gemeenten elders in het land om snel te komen met opvangplekken. Tijdens zijn bezoek sprak de CDA-bewindsman met medewerkers van het Rode Kruis, asielzoekers die door drukte niet werden toegelaten tot het asielzoekerscentrum, medewerkers van opvangorganisatie COA en burgemeester Jaap Velema.

3 dagen geleden
Berendsen: mogelijk onderhandelt EU-team tussen Oekraïne-Rusland

LIMASSOL (ANP) - Concrete voorstellen voor wie namens de EU aan eventuele onderhandelingen gaat deelnemen over vrede tussen Oekraïne en Rusland zijn donderdag niet gedaan door EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Wel zijn de ministers het erover eens dat er "iemand of een team van mensen" namens de EU "aan een eventuele onderhandelingstafel" moet aanschuiven om voor de Europese belangen op te komen, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na afloop van de vergadering in Cyprus.

3 dagen geleden
Kabinet gaat in hoger beroep tegen stikstofuitspraken vliegvelden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen recente uitspraken over de vliegvelden bij Eindhoven, Rotterdam en Lelystad. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) wil daarmee "verdere juridische helderheid" over de stikstofcrisis krijgen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. "Die helderheid helpt vervolgens om beleid op te baseren."

3 dagen geleden
Jetten: deur blijft open voor gesprek met werkgevers en bonden

DEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".

3 dagen geleden