VVD voorlopig tegen vuurwerkverbod, maar houdt optie open
DEN HAAG (ANP) - De VVD blijft dinsdag in een debat over de jaarwisseling pleiten tegen een algeheel vuurwerkverbod, zegt Ingrid Michon. Maar het Tweede Kamerlid zegt dat haar partij het idee van een vuurwerkverbod wel bespreekt. "Natuurlijk stopt ons denken niet. Ik vind wat politie en hulpverleners meemaken absoluut vreselijk."
Op 10 februari debatteert de Kamer over een initiatiefwet van GroenLinks-PvdA en de Partij voor de Dieren, voor een verbod op het meeste consumentenvuurwerk. Veel daarvan is al illegaal, maar het wetsvoorstel breidt het verbod uit naar onder meer cakeboxen, sierpotten en grondbloemen. Het zogeheten fop- en schertsvuurwerk zoals sterretjes en trektouwtjes blijft toegestaan.
Voor dat debat denkt de VVD opnieuw na over een vuurwerkverbod, aldus Michon. Voor nu herhaalt ze de bezwaren die haar partij eerder uitte: "Het probleem zit in knalvuurwerk en pijlen, die al verboden zijn."
De VVD wil antwoorden op vragen over de handhaving van een uitgebreid vuurwerkverbod, zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz. "Wat heeft de politie nog meer nodig om beter te handhaven? Zij zeggen een totaalverbod. Hoe zou dat eruitzien? Hoe voorkom je dan dat dat het land alsnog inkomt?" Tot die vragen zijn beantwoord, blijft ze sceptisch over de toegevoegde waarde van een verbod op siervuurwerk. "Als je tegen iedereen zegt: jij mag nooit meer vuurwerk afsteken, dan wil ik ook de garantie dat het dus ook niet gebeurt."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
8 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
8 uur geleden