VVD voorlopig tegen vuurwerkverbod, maar houdt optie open
DEN HAAG (ANP) - De VVD blijft dinsdag in een debat over de jaarwisseling pleiten tegen een algeheel vuurwerkverbod, zegt Ingrid Michon. Maar het Tweede Kamerlid zegt dat haar partij het idee van een vuurwerkverbod wel bespreekt. "Natuurlijk stopt ons denken niet. Ik vind wat politie en hulpverleners meemaken absoluut vreselijk."
Op 10 februari debatteert de Kamer over een initiatiefwet van GroenLinks-PvdA en de Partij voor de Dieren, voor een verbod op het meeste consumentenvuurwerk. Veel daarvan is al illegaal, maar het wetsvoorstel breidt het verbod uit naar onder meer cakeboxen, sierpotten en grondbloemen. Het zogeheten fop- en schertsvuurwerk zoals sterretjes en trektouwtjes blijft toegestaan.
Voor dat debat denkt de VVD opnieuw na over een vuurwerkverbod, aldus Michon. Voor nu herhaalt ze de bezwaren die haar partij eerder uitte: "Het probleem zit in knalvuurwerk en pijlen, die al verboden zijn."
De VVD wil antwoorden op vragen over de handhaving van een uitgebreid vuurwerkverbod, zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz. "Wat heeft de politie nog meer nodig om beter te handhaven? Zij zeggen een totaalverbod. Hoe zou dat eruitzien? Hoe voorkom je dan dat dat het land alsnog inkomt?" Tot die vragen zijn beantwoord, blijft ze sceptisch over de toegevoegde waarde van een verbod op siervuurwerk. "Als je tegen iedereen zegt: jij mag nooit meer vuurwerk afsteken, dan wil ik ook de garantie dat het dus ook niet gebeurt."
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
12 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
13 uur geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
14 uur geleden