VVD voorlopig tegen vuurwerkverbod, maar houdt optie open
DEN HAAG (ANP) - De VVD blijft dinsdag in een debat over de jaarwisseling pleiten tegen een algeheel vuurwerkverbod, zegt Ingrid Michon. Maar het Tweede Kamerlid zegt dat haar partij het idee van een vuurwerkverbod wel bespreekt. "Natuurlijk stopt ons denken niet. Ik vind wat politie en hulpverleners meemaken absoluut vreselijk."
Op 10 februari debatteert de Kamer over een initiatiefwet van GroenLinks-PvdA en de Partij voor de Dieren, voor een verbod op het meeste consumentenvuurwerk. Veel daarvan is al illegaal, maar het wetsvoorstel breidt het verbod uit naar onder meer cakeboxen, sierpotten en grondbloemen. Het zogeheten fop- en schertsvuurwerk zoals sterretjes en trektouwtjes blijft toegestaan.
Voor dat debat denkt de VVD opnieuw na over een vuurwerkverbod, aldus Michon. Voor nu herhaalt ze de bezwaren die haar partij eerder uitte: "Het probleem zit in knalvuurwerk en pijlen, die al verboden zijn."
De VVD wil antwoorden op vragen over de handhaving van een uitgebreid vuurwerkverbod, zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz. "Wat heeft de politie nog meer nodig om beter te handhaven? Zij zeggen een totaalverbod. Hoe zou dat eruitzien? Hoe voorkom je dan dat dat het land alsnog inkomt?" Tot die vragen zijn beantwoord, blijft ze sceptisch over de toegevoegde waarde van een verbod op siervuurwerk. "Als je tegen iedereen zegt: jij mag nooit meer vuurwerk afsteken, dan wil ik ook de garantie dat het dus ook niet gebeurt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
7 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
8 uur geleden