
VVD staat alleen in coalitie in debat over verbod 'homogenezing'
DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft in een debat het plan om 'homogenezing' te verbieden als enige coalitiepartij verdedigd. PVV, NSC en BBB zien geen heil in het initiatiefwetsvoorstel hierover van de VVD en oppositiepartijen D66, GroenLinks-PvdA, SP en de Partij voor de Dieren. Daarmee lijkt het plan het niet te halen. VVD'er Ingrid Michon stelde hierover kritische vragen aan Jesse Six Dijkstra van coalitiepartner NSC.
Het NSC-Kamerlid benadrukt dat hij tegen conversietherapie is. Maar hij denkt dat een verbod niet de juiste manier is om dat te regelen. Liever regelt hij dat door psychisch geweld strafbaar te stellen, waar ook een plan over in de maak is. Six Dijkstra vindt dat het wetsvoorstel voor een verbod 'homogenezing' niet gericht genoeg aanpakt. De parlementariër vreest dat ook andere handelingen die geen conversietherapie zijn onder de definitie van de wet kunnen vallen, en dus onterecht verboden worden.
Daarmee is Michon het niet eens. Pas als aan zeven criteria wordt voldaan, is volgens het wetsvoorstel sprake van strafbare conversiehandelingen, brengt de VVD'er in. "Wat is daar ongericht aan?" Ze benoemt bovendien dat het wetsvoorstel dat psychisch geweld strafbaar moet maken nog in een pril stadium is.
Marieke Wijen-Nass (BBB) wijst net als Kamerleden van andere coalitiepartijen op kritische adviezen van onder andere de Raad van State. Daarna is er "zo goed als niks" veranderd aan het voorstel. Ze is eveneens tegen conversietherapie, maar vindt dit voorstel niet "de juiste weg" en noemt het "onuitvoerbare symboolwetgeving".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op meerdere trajecten in de Randstad rijden maandagochtend geen of minder treinen. Tussen Gouda en Zoetermeer Oost rijden door een wisselstoring geen treinen, reizigers tussen Utrecht en Den Haag hebben daar last van. Een defecte bovenleiding zorgt ervoor dat er tussen Zaandam en Purmerend Overwhere geen treinen rijden. Dat zorgt voor problemen op het traject tussen Amsterdam Sloterdijk en Hoorn Kersenboogerd.
36 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Bij een autobedrijf aan de Hoorn in Alphen aan den Rijn is in de nacht van zondag op maandag een grote brand uitgebroken. Bij de brand komt erg veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - In een flatgebouw aan de Vreeland in Amersfoort heeft in de nacht van zondag op maandag een grote uitslaande brand gewoed. De Veiligheidsregio Utrecht meldt dat meerdere woningen in de flat moesten worden ontruimd. Een persoon is naar het ziekenhuis gebracht. De brand is inmiddels geblust.
2 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen hebben de oorlogsveteranen Mervyn Kersh en Nick Janicki rond middernacht het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken om de overgang van 4 naar 5 mei te markeren. De 100-jarige Kersh uit het Verenigd Koninkrijk en de 101-jarige Janicki uit Canada deden dat samen met burgemeester Floor Vermeulen van Wageningen op het plein voor Hotel De Wereld, waar tachtig jaar geleden werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
9 uur geledenDONGEN (ANP) - In een bedrijfspand in Dongen (Noord-Brabant) is zondagavond een zeer grote brand uitgebroken. Het gaat om een productiebedrijf waar onder meer textiel- en leertoepassingen worden verwerkt, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. Het volledige gebouw staat in brand. De brandweer laat om 02.30 uur weten dat zij het gebouw gecontroleerd zal laten uitbranden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De organisatie van de alternatieve dodenherdenking in Den Haag is "heel erg dankbaar voor de grote opkomst". Op de herdenking aan de rand van het Malieveld kwamen tussen de 3000 en 4000 mensen af, schat een woordvoerder van de organisatie. Eerder had de organisatie aangegeven uit te gaan van zo'n vijfhonderd bezoekers.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Comité 4 en 5 mei kijkt terug op "een geslaagde herdenking" op de Dam in Amsterdam. "De twee minuten stilte zijn zonder grote verstoringen verlopen, wat heel fijn is", zei een woordvoerder. Zij meldt dat volgens de politie 16.000 mensen bijeen waren op de Dam.
12 uur geleden