Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD: school moet eigen bijdrage hoogbegaafde terugstorten

VVD: school moet eigen bijdrage hoogbegaafde terugstorten

DEN HAAG (ANP) - Scholen die ouders van hoogbegaafde kinderen om een eigen bijdrage hebben gevraagd, moeten die terugstorten, vindt de VVD. Hoogbegaafde leerlingen die extra aandacht nodig hebben, hebben daar recht op. Net als kinderen die het leren juist moeilijker afgaat.

De eigen bijdrage die sommige scholen nog altijd vragen, is de Tweede Kamer al langer een doorn in het oog. Onderwijsminister Arie Slob beloofde VVD-Kamerlid Rudmer Heerema dat de inspectie aan die praktijk een eind zou maken als hij zou melden welke scholen zich daaraan bezondigen. Maar ouders van hoogbegaafde leerlingen kregen ook deze maand nog een rekening, constateert Heerema.

Heerema's geduld is op. Hij wil dat de Kamer de minister opdraagt om harder in te grijpen. Slob moet scholen te verstaan geven dat ze direct moeten stoppen met het vragen van een eigen bijdrage. Op overtreding moet een straf komen te staan. De minister moet samen met scholen, ouders en de samenwerkingsverbanden die een plaats zoeken voor leerlingen die extra aandacht nodig hebben, passend onderwijs voor hoogbegaafde leerlingen regelen.

Samenwerkingsverbanden

En ouders die een eigen bijdrage hebben moeten overmaken, moeten die terugkrijgen, vindt Heerema. Dat kunnen de samenwerkingsverbanden, die onnodig veel geld opzij hebben gezet, mooi betalen.

De Kamer riep Slob al eerder op korte metten te maken met verplichte eigen bijdragen van ouders met een hoogbegaafd kind. Heerema vertrouwt erop dat hij ook nu steun krijgt.

Meer uit Binnenland

Drie personen aangehouden voor explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.

50 minuten geleden
Politie begonnen met forensisch onderzoek na explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.

1 uur geleden
Eigenaar sportschool Amsterdam kan explosie nauwelijks bevatten

AMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.

1 uur geleden
Zeeuwse wielerdag gestart met herdenking ongeluk Vogelwaarde

GOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.

1 uur geleden
Rode Kruis plaatst extra tenten voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.

2 uur geleden
Bij rellen Wijk bij Duurstede ook inzet van ME, honden en paarden

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.

2 uur geleden
119 asielzoekers sliepen in nachtopvang in de Wijk en Zwolle

TER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.

4 uur geleden