VVD: school moet eigen bijdrage hoogbegaafde terugstorten
DEN HAAG (ANP) - Scholen die ouders van hoogbegaafde kinderen om een eigen bijdrage hebben gevraagd, moeten die terugstorten, vindt de VVD. Hoogbegaafde leerlingen die extra aandacht nodig hebben, hebben daar recht op. Net als kinderen die het leren juist moeilijker afgaat.
De eigen bijdrage die sommige scholen nog altijd vragen, is de Tweede Kamer al langer een doorn in het oog. Onderwijsminister Arie Slob beloofde VVD-Kamerlid Rudmer Heerema dat de inspectie aan die praktijk een eind zou maken als hij zou melden welke scholen zich daaraan bezondigen. Maar ouders van hoogbegaafde leerlingen kregen ook deze maand nog een rekening, constateert Heerema.
Heerema's geduld is op. Hij wil dat de Kamer de minister opdraagt om harder in te grijpen. Slob moet scholen te verstaan geven dat ze direct moeten stoppen met het vragen van een eigen bijdrage. Op overtreding moet een straf komen te staan. De minister moet samen met scholen, ouders en de samenwerkingsverbanden die een plaats zoeken voor leerlingen die extra aandacht nodig hebben, passend onderwijs voor hoogbegaafde leerlingen regelen.
Samenwerkingsverbanden
En ouders die een eigen bijdrage hebben moeten overmaken, moeten die terugkrijgen, vindt Heerema. Dat kunnen de samenwerkingsverbanden, die onnodig veel geld opzij hebben gezet, mooi betalen.
De Kamer riep Slob al eerder op korte metten te maken met verplichte eigen bijdragen van ouders met een hoogbegaafd kind. Heerema vertrouwt erop dat hij ook nu steun krijgt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
9 uur geleden