VVD: school moet eigen bijdrage hoogbegaafde terugstorten
DEN HAAG (ANP) - Scholen die ouders van hoogbegaafde kinderen om een eigen bijdrage hebben gevraagd, moeten die terugstorten, vindt de VVD. Hoogbegaafde leerlingen die extra aandacht nodig hebben, hebben daar recht op. Net als kinderen die het leren juist moeilijker afgaat.
De eigen bijdrage die sommige scholen nog altijd vragen, is de Tweede Kamer al langer een doorn in het oog. Onderwijsminister Arie Slob beloofde VVD-Kamerlid Rudmer Heerema dat de inspectie aan die praktijk een eind zou maken als hij zou melden welke scholen zich daaraan bezondigen. Maar ouders van hoogbegaafde leerlingen kregen ook deze maand nog een rekening, constateert Heerema.
Heerema's geduld is op. Hij wil dat de Kamer de minister opdraagt om harder in te grijpen. Slob moet scholen te verstaan geven dat ze direct moeten stoppen met het vragen van een eigen bijdrage. Op overtreding moet een straf komen te staan. De minister moet samen met scholen, ouders en de samenwerkingsverbanden die een plaats zoeken voor leerlingen die extra aandacht nodig hebben, passend onderwijs voor hoogbegaafde leerlingen regelen.
Samenwerkingsverbanden
En ouders die een eigen bijdrage hebben moeten overmaken, moeten die terugkrijgen, vindt Heerema. Dat kunnen de samenwerkingsverbanden, die onnodig veel geld opzij hebben gezet, mooi betalen.
De Kamer riep Slob al eerder op korte metten te maken met verplichte eigen bijdragen van ouders met een hoogbegaafd kind. Heerema vertrouwt erop dat hij ook nu steun krijgt.
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
2 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
6 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
9 uur geleden