Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD: plan sluiting kazerne Assen kost Drenthe arbeidsplaatsen

VVD: plan sluiting kazerne Assen kost Drenthe arbeidsplaatsen

ASSEN (ANP) - Staatssecretaris Christophe van der Maat (Defensie) moet de plannen om de Johan Willem Friso-kazerne in Assen mogelijk te sluiten herzien en meer oog hebben voor de lokale en regionale werkgelegenheid. Dit zei Tweede Kamerlid Peter Valstar maandag tijdens een VVD-persbijeenkomst in Assen.

De kazerne staat al 125 jaar in Assen en wordt voor de derde keer met een sluiting bedreigd. Defensie wil de kosten van het vastgoed met 30 tot 40 procent reduceren, omdat het beheer te duur is. Terreinen en kazernes zullen van de hand worden gedaan. De kazerne biedt werk aan duizend mensen en er zijn vijfhonderd opleidingsbanen. Een sluiting is volgens Valstar een aderlating voor Noord-Nederland, nu ook bij de Nederlandse Aardoliemaatschappij Nederland (NAM) in Assen 2500 banen op de tocht staan en er plannen zijn om de kinderhartchirurgie uit Groningen te halen.

"Het is belangrijk om de kansen die hier liggen onder de aandacht te brengen", zei ook het Drentse VVD-Kamerlid Mark Strolenberg. Hij doelde op de bovengemiddelde werkeloosheid in Drenthe en de vele mbo-geschoolden die in aanmerking kunnen komen voor de duizenden vacatures binnen Defensie. Staatssecretaris Van der Maat overweegt de activiteiten van de kazerne in Assen over te hevelen naar Havelte, omdat daar nog kan worden uitgebreid. De werkgelegenheid in Drenthe zal hierdoor niet veranderen.

Twijfels samenvoeging

Willemien Meeuwissen (VVD-fractievoorzitter in Provinciale Staten Drenthe) is er niet gerust op of na een samenvoeging met Havelte de banen in Drenthe blijven: "Vanuit Havelte kunnen functies weer worden overgeheveld naar elders in Nederland en is de werkgelegenheid wel een probleem". Het behoud van de kazerne in Assen staat voorop: "En anders moet er vervangende werkgelegenheid komen", concludeerde Strolenberg.

Voor de de komende zomervakantie wil Defensie duidelijkheid geven over het vastgoed.

Meer uit Binnenland

Bijna 60 aanhoudingen rondom Israël-manifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.

2 uur geleden
Tientallen pro-Palestijnse betogers aangehouden op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse betogers die ondanks een verbod donderdagavond op de Dam demonstreerden tegen de Israël-manifestatie die daar plaatsvond, zijn aangehouden door de politie. Een groep van ongeveer dertig demonstranten was bij het Nationale Monument gaan staan. Na 20.30 uur werden zij door politie omsingeld en werd een lege stadsbus het plein opgereden, zag een ANP-verslaggever.

4 uur geleden
Burgemeester Overasselt wil dat kabinet criminaliteit aanpakt

MALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de Gelderse gemeente Heumen heeft het kabinet opgeroepen om zware criminaliteit aan te pakken. Dat deed hij aan het begin van de eerste gemeenteraadsvergadering sinds het massale geweld in Overasselt, dat onder gemeente Heumen valt. Ook is tijdens de vergadering kort stilgestaan bij de dood van de beveiliger.

5 uur geleden
Jeugdraad kritisch op leeftijdsgrens EU-plan sociale media

UTRECHT (ANP) - De Nationale Jeugdraad (NJR) is kritisch op de voorgestelde leeftijdsgrens voor sociale media in de nieuwe EU KIDS Act. De Europese Commissie wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar. Zij mogen wel gebruikmaken van speciaal ontwikkelde, kindvriendelijke videoplatforms via accounts die door hun voogd worden beheerd.

6 uur geleden
Eis in hoger beroep: ruim 4 jaar cel voor verkrachting studentes

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep vier jaar en twee maanden cel geëist tegen Sam van Z. voor de verkrachting van twee studentes in Utrecht in 2022 en het bezit en verspreiden van een kinderpornografische afbeelding. De rechtbank legde de nu 25-jarige man uit Hilversum in 2024 drie jaar cel op, waarvan een jaar voorwaardelijk. Zowel het OM als de verdachte ging daartegen in hoger beroep.

7 uur geleden
Jetten: bezuinigingen blijven in boeken, maar zijn bespreekbaar

DEN HAAG (ANP) - Bezuinigen op de sociale zekerheid is geen doel op zich, benadrukte minister-president Rob Jetten in het debat over de op Prinsjesdag gepresenteerde plannen. "Wij willen uitkomen bij een hervorming van het sociale stelsel om mensen beter te helpen." Hij weigert evenwel de voorgenomen bezuinigingen al uit de boeken te halen, een harde eis van de bonden en een deel van de oppositie om te komen praten.

8 uur geleden
Ook laatste gewonden busongeval Zwitserland naar huis

DEN HAAG (ANP) - Ook de laatste vier gewonden van het busongeluk in Zwitserland die waren opgenomen in een ziekenhuis zijn donderdag onderweg naar Nederland, meldt Eurocross. "Daarmee zijn alle gewonde en ongedeerde betrokkenen teruggekeerd of onderweg naar Nederland", aldus de alarmcentrale.

8 uur geleden