Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD: plan sluiting kazerne Assen kost Drenthe arbeidsplaatsen

VVD: plan sluiting kazerne Assen kost Drenthe arbeidsplaatsen

ASSEN (ANP) - Staatssecretaris Christophe van der Maat (Defensie) moet de plannen om de Johan Willem Friso-kazerne in Assen mogelijk te sluiten herzien en meer oog hebben voor de lokale en regionale werkgelegenheid. Dit zei Tweede Kamerlid Peter Valstar maandag tijdens een VVD-persbijeenkomst in Assen.

De kazerne staat al 125 jaar in Assen en wordt voor de derde keer met een sluiting bedreigd. Defensie wil de kosten van het vastgoed met 30 tot 40 procent reduceren, omdat het beheer te duur is. Terreinen en kazernes zullen van de hand worden gedaan. De kazerne biedt werk aan duizend mensen en er zijn vijfhonderd opleidingsbanen. Een sluiting is volgens Valstar een aderlating voor Noord-Nederland, nu ook bij de Nederlandse Aardoliemaatschappij Nederland (NAM) in Assen 2500 banen op de tocht staan en er plannen zijn om de kinderhartchirurgie uit Groningen te halen.

"Het is belangrijk om de kansen die hier liggen onder de aandacht te brengen", zei ook het Drentse VVD-Kamerlid Mark Strolenberg. Hij doelde op de bovengemiddelde werkeloosheid in Drenthe en de vele mbo-geschoolden die in aanmerking kunnen komen voor de duizenden vacatures binnen Defensie. Staatssecretaris Van der Maat overweegt de activiteiten van de kazerne in Assen over te hevelen naar Havelte, omdat daar nog kan worden uitgebreid. De werkgelegenheid in Drenthe zal hierdoor niet veranderen.

Twijfels samenvoeging

Willemien Meeuwissen (VVD-fractievoorzitter in Provinciale Staten Drenthe) is er niet gerust op of na een samenvoeging met Havelte de banen in Drenthe blijven: "Vanuit Havelte kunnen functies weer worden overgeheveld naar elders in Nederland en is de werkgelegenheid wel een probleem". Het behoud van de kazerne in Assen staat voorop: "En anders moet er vervangende werkgelegenheid komen", concludeerde Strolenberg.

Voor de de komende zomervakantie wil Defensie duidelijkheid geven over het vastgoed.

Meer uit Binnenland

Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

3 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

3 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

3 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

5 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

5 uur geleden
CPNB: stemmen op NS Publieksprijs kan niet door PHP-probleem

UTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.

5 uur geleden
Colombia meldt megavangst cocaïne bestemd voor Nederland

CARTAGENA (ANP) - In de haven van de Colombiaanse stad Cartagena heeft de politie een grote hoeveelheid van 7600 kilo cocaïne onderschept. De drugs waren bestemd voor Nederland, meldt de president van het Zuid-Amerikaanse land, Abelardo de la Espriella.

6 uur geleden