Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD omarmt oproep over kritische Kamerfractie

VVD omarmt oproep over kritische Kamerfractie

DEN HAAG (ANP) - De commissie die de kandidatenlijsten van de VVD samenstelt, onder meer voor de Tweede Kamer, moet deze kandidaten vooral "selecteren op kritisch vermogen en niet 'Haagse' achtergrond". Het hoofdbestuur heeft een motie die hiertoe oproept omarmd tijdens de Algemene Vergadering van de partij.

VVD-lid Gijs Dröge vroeg het bestuur namens een groep leden goed te kijken naar de selectie van volksvertegenwoordigers. Zij moeten volgens hem "de competentie, ruimte en capaciteit hebben om niet alleen loyaal maar ook kritisch te zijn op het regeringsbeleid". Partijvoorzitter Christianne van der Wal zei te begrijpen waar de motie vandaan kwam, gezien de Haagse discussie over een nieuwe bestuurscultuur.

Wel benadrukte ze dat de nieuwe VVD-fractie, die veel nieuwe leden telt, nog maar net is begonnen. "Nog niet iedereen heeft zelfs een maidenspeech gehouden", aldus Van der Wal over de traditionele eerste bijdrage in de plenaire zaal van de Tweede Kamer.

Toeslagenaffaire

Andere moties van leden gingen over groen ondernemerschap en de toeslagenaffaire en de omgang met burgers door de overheid. Sophie Hermans, waarnemend fractievoorzitter, zei dat de Tweede Kamerleden van de VVD uitgebreid hebben gesproken over de lessen die zijn te trekken uit het schandaal met de kinderopvangtoeslag. De liberalen hebben zich onder meer voorgenomen om niet te snel te handelen als een onderwerp groot in het nieuws is.

"Het is ook aan ons als politici en aan ons als leden van de Tweede Kamerfractie van de VVD dat wij de professionaliteit hebben om achterover te leunen van de actualiteit en te kijken: wat gebeurt hier nou en wat zijn potentiële effecten van de wetgeving die wij naar aanleiding van de actualiteit", zei Hermans hierover. Daarnaast wil de Kamerfractie meer oog hebben voor de gevolgen die nieuwe wetten en regels hebben voor de uitvoeringsorganisaties, zoals de Belastingdienst.

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

1 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

1 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

2 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

4 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

5 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

5 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

6 uur geleden