Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD noemt nachtslot Schiphol 'eenzijdige beslissing'

VVD noemt nachtslot Schiphol 'eenzijdige beslissing'

DEN HAAG (ANP) - Daniel Koerhuis van de VVD vindt het een "eenzijdige beslissing" dat Schiphol nachtvluchten gaat beperken, lawaaiige vliegtuigen gaat weren en stopt met privéjets. Het Kamerlid maakt zich zorgen over de gevolgen voor de lijnvluchten van KLM en de luchtvracht. Coalitiepartner D66 juicht de maatregelen van interim-topman Ruud Sondag van de luchthaven juist toe.

Het plan is om tussen 00.00 uur 's nachts en 06.00 uur 's ochtends geen vliegtuigen te laten vertrekken en tot 05.00 uur 's ochtends geen vliegtuigen te laten landen. Dat moet de geluidsoverlast verminderen, nadat hier volgens Sondag vijftien jaar lang veel te weinig aan was gedaan.

"Schiphol is een van de kurken waar onze economie op drijft", twittert Koerhuis, die hier dinsdag tijdens het vragenuur over zou willen debatteren.

Posities

Raoul Boucke van D66 is juist positief over de veranderingen. "Schiphol gaat het licht zien", zegt hij op Twitter. "Nu nog fors minder overlast overdag."

GroenLinkser Suzanne Kröger ziet in het besluit het bewijs dat Schiphol doorheeft dat "groei geen optie is". Ze heeft hier "lang voor geknokt met heel veel bewoners en milieuorganisaties", twittert de parlementariër.

Meer uit Politiek

Kabinet voert motie voor extra geld naar Oekraïne niet uit

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."

2 uur geleden
Zestig BBB'ers roepen bestuur op tot lijmpoging met Mona Keijzer

DEN HAAG (ANP) - Zestig politiek actieve BBB'ers willen dat hun partijbestuur probeert Mona Keijzer terug in de Tweede Kamerfractie te krijgen. In een brief vragen ze om "onafhankelijke mediation" om de vierkoppige fractie weer bij elkaar te krijgen. Het AD berichtte over de brief, die ook in handen is van het ANP.

3 uur geleden
Nederland werkt met andere landen aan terugkeerhubs asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.

5 uur geleden
Ministers ontwijken vragen over gevolgen zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.

6 uur geleden
FVD'er Van Meijeren noemt vrijspraak 'belangrijke overwinning'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.

6 uur geleden
Hermans geeft niet toe aan oppositie over verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.

6 uur geleden
Van Weel: Nederland alert op Iraanse cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.

7 uur geleden